HAYALLERİ ELLERİNDE

HAYALLERİ ELLERİNDE

HAYALLERİ ELLERİNDE

HAYALLERİ ELLERİNDE
17 Eylül 2020 - 08:28

Süloğlu Halk Eğitim Merkezi Kadın Üst Giysileri Dikimi kursiyerleri, hayal ettikleri kıyafetleri hem kendileri tasarlıyor hem de dikimini gerçekleştiriyor.
Süloğlu Halk Eğitim Merkezi tarafında birçok dalda açılan kursların arasında Kadın Üst Giysileri Dikimi Kursu yöre kadınları tarafından büyük ilgi görüyor.
Kursa katılan kadınlar, hayal ettikleri kıyafetleri hem kendileri tasarlıyor hem de dikimini gerçekleştiriyor. Böylelikle ucuza aldıkları kumaşlarla hayallerindeki kıyafetleri çok ucuza mal ediyor.
Kadın Üst Giysileri Dikimi Kursu Giyim Üretim Teknolojisi Öğretmeni Neşe Mehel; “Kursiyerlerimiz istedikleri kıyafeti benim yardımımla ve onların yeteneği ile yapıyoruz. Çok yetenekli kursiyerlerimiz. Kendi istedikleri kıyafetleri burada üretiyorlar. Pantolondan tutun abiye kıyafete kadar. Kendi tasarladıkları ürünler oluyor. Beraber bu kursta ortaklaşa ürünler çıkarıyoruz” dedi.
Diktikleri kıyafetleri pazardan aldıkları parça kumaşlarla çok ucuza mal ettiklerini belirten Kursiyer Neşe Topal; “Dikiş kursuna geliyorum. Burada kendimize ürünler yapıyoruz. Giymek için kıyafetler yaptım. Bu kıyafetleri elinden gelen satabilir. Diktiğim kıyafeti günlük hayatta kullanacağım. Bazen abiye türü kıyafetlerde dikiyoruz. Özel günlerde dikmek için. Mağazaya göre fiyatlar daha uyguna mal oluyor. 3-5 liraya aldığımız kumaşı dikerek daha ucuza kıyafet dikiyoruz. Diktiğimiz kıyafetlerin maliyeti daha ucuza mal oluyor. Kıyafet dikmeyi kursta öğrendim” dedi.
Kursiyer Emine Erşan da hayal ettikleri kıyafetleri tasarlayıp dikimi yaptıklarını ifade etti.
Erşan,  “Hocamız nasıl kalıp çıkartmamızı, nasıl dikiş yapmamızı öğretti. Şimdide bu öğrendiklerimizle üzerimize kıyafet dikiyoruz. Hayal ettiğimiz kıyafetlerimizi dikiyoruz” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KAPANIŞ SAAT FARKINA ELEŞTİRİ
KAPANIŞ SAAT FARKINA ELEŞTİRİ
BASIN MENSUPLARINDAN ÇAĞRI VAR!
BASIN MENSUPLARINDAN ÇAĞRI VAR!