HAYALLERİ GERÇEKLEŞTİ

HAYALLERİ GERÇEKLEŞTİ

HAYALLERİ GERÇEKLEŞTİ

HAYALLERİ GERÇEKLEŞTİ
13 Nisan 2019 - 10:22
Reklam

Edirne Merkez İlçe ve Süloğlu Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Suiçmez, Tarım ve hayvancılık ile ilgili hayallerinin Edirne Valisi Ekrem Canalp’ın katkılarıyla gerçekleşmeye başladığını belirterek, projeler kapsamında alınan 7 katı gübre makinesinin hayırlı olmasını diledi.
Edirne Valiliği ve Edirne Merkez İlçe ve Süloğlu Süt Üreticileri Birliği(SÜTÜB) iş birliğinde gerçekleşecek proje kapsamında alınan 7 katı gübre makinesi, düzenlenen törenle köylere teslim edildi. 
Edirne Köy Hizmetleri binasında gerçekleşen araç teslim törenine Edirne Valisi Ekrem Canalap, Edirne Merkez İlçe ve Süloğlu Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Suiçmez ve vatandaşlar katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Mustafa Suiçmez’in konuşmasının ardından, araç tesliminden önce kurban kesimi ve pilav ikramı ile tören sona erdi. 
VALİMİZ SAYESİNDE HAYALİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK
Edirne Merkez İlçe ve Süloğlu Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Suiçmez, “Tarım ve hayvancılık için çok önemli bir görevi hizmete almış bulunacağız. Bizim 2 yıl önce bir hayalimiz vardı. Bu hayalimiz tutkuya döndü. Valimizin Edirne’ye göreve başlamasıyla hayalimizi gerçekleştirdik. Tutkumuz hizmete dönüşecek. Şahsım, yönetim kurulum, birliğimize bağlı 900 üreticimiz adına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Valimiz olmasaydı bu hayalimizi hizmete dönüştürmek için çok zaman bekleyecektik.
MAKİNALAR ARTIK ÜLKEMİZDE ÜRETİLİYOR
 Dağıtımını yapacağımız katı atık gübre makineleri son teknolojide gelişmiş ülkelerin de kullandığı makinelerdir. Güzel olan şudur ki kullanılan bu makineler artık ülkemizde üretildiğini ifade eden Suiçmez,” Tamamen yerli üründür. Bunlar uzun yıllardan beri büyük çiftliklerde ve gelişmiş ülkelerde kullanılmaktadır. Ancak bizim üyelerimiz genelde aile işletmeleri olduğu için bunları tedarik etme konusu maddi açıdan zor durumdadırlar. Edirne Süt Üreticileri Birliği olarak ülkemizin geleceği hayvancılıkta en büyük söz sahibi ve değişmez kuralı olan aile işletmeleridir. Biz bu hizmeti aile işletmelerine götürebilmek için hayal ettik ve hayata geçirdik. Hedefimiz aile işletmelerini ayakta tutmaktır. Tarım bakanımız ve cumhurbaşkanımızın söylediği gibi aile işletmeleri gibi küçük işletmeler mutlaka ayakta durmalı ve sonsuz desteklenmelidir. Biz de üretici- devlet işbirliği ile bunu hizmete sunmuş bulunuyoruz” dedi.
TOPRAK ANAYA ÇOK FAZLA BİR ŞEY VEREMEDİK 
 Biz toprak anaya bu güne kadar çok fazla bir şey vermedik. Ancak toprak ana bize istediğimizden fazlasını veremediklerini dile getiren Suiçmez,”Hiçbir tahlil yapmadık, bilinçsiz gübreleme ve ilaç atımları ile toprak anaya adeta tansiyon hastasına turşu suyu verir gibi bilinçsizce bir şeyler verdik. Son 10 yıldan beri hükümetimizin, bakanlığımızın ve bölgede bulunan bürokratlarımızın da iş birliği ile ve verilen desteklerle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Günümüzde toprak tahlili ve tarım makineleri modernizasyonuna ciddi destekler veriliyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI