Reklam
Reklam
Reklam

HEDEF İLK 3

HEDEF İLK 3

HEDEF İLK 3
04 Ocak 2018 - 03:49

Edirne Belediyesi Edirnespor Genel Menajeri Serdar Yiğitsoy, “İlk hedefimiz ilk 3’e girip çapraz eşleşmeden karşı gruptan gelecek olan takımı eleyerek 8’li finale kalmak ve bütün gücümüzle bir üst lig olan TBL’ne çıkmak için mücadele etmektir” dedi.

 

Uzun lig maratonu hakkında değerlendirmelerde bulunan Genel Menajer Yiğitsoy, “Yeni çıktığımız TBL2 ‘de 9 maçta 8 galibiyet ile grubumuzda ikinci durumdayız, yolumuza devam ediyoruz.

Son dönemde oyuncu değişiklikleri oldu. Fakat taraftarlarımızın aklında soru işaretleri olduğunu duyuyoruz, bu yüzden bu açıklamayı Edirne Basketbol sever kamuoyu ile paylaşmak gereği duyuyoruz” dedi.

 

Doğuş Topçu’nun eski oyuncuları olduğunu hatırlatan Yiğitsoy, takımından ayrılınca kendisiyle sezon sonuna kadar kiralık olarak anlaştıklarını ifade etti.

Abdullah Cem Koçal ve Melih Sevdik’in ayrılma nedenlerini ekonomik olmaktan ziyade, takımda istedikleri rolleri bulamamaları olduğunu vurgulayan Yiğitsoy, yeterli süre alamadıkları düşüncesine kapıldıklarını kaydetti.

Takım olmanın kolay olmadığını dile getiren Yiğitsoy, takımda herkesin rol alması gerektiğini de vurguladı.

Bu rolleri de koçun belirlediğinin altını çizen Yiğitsoy, “9 maçta 8 galibiyet alan bir takımın da koçunun tercihleri doğrudur diye düşünüyoruz” ifadelerine yer verdi.

Giden oyuncuların yerine 4 ve 1 numaralı pozisyona oyuncu transfer etmeyi planladıklarını aktaran Yiğitsoy, 9 Şubat tarihine kadar da süreleri olduğunu anımsattı.

Takım olarak ilk hedeflerinin ilk 3’e girip çapraz eşleşmeden karşı gruptan gelecek olan takımı eleyerek 8’li finale kalmak olduğunu kaydeden Yiğitsoy, “Bütün gücümüzle bir üst lig olan TBL’ne çıkmak için mücadele etmektir” şeklinde konuştu.

Taraftarlardan da istekte bulunan Menajer Yiğitsoy, “İsteğimiz bizleri Mamak maçında olduğu gibi son topa kadar desteklemeleri, maçlara gelirken mümkünse kırmızı, beyaz ağırlıklı giysiler giymeleridir.

Bu takımın yaratılmasında en büyük etken Başkanımız Sayın Recep Gürkan’dır. Onun sayesinde bu transferleri yapıp, maaşlarımızı alıyor, deplasmanlara gidiyoruz” ifadelerine yer verdi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇİRKİN SALDIRI!
ÇİRKİN SALDIRI!
EDİRNE’NİN SAHİBİ OLACAĞIZ!
EDİRNE’NİN SAHİBİ OLACAĞIZ!