HEM OYNADILAR HEM TOPLADILAR

HEM OYNADILAR HEM TOPLADILAR

HEM OYNADILAR HEM TOPLADILAR

HEM OYNADILAR HEM TOPLADILAR
06 Ağustos 2020 - 07:19

Tava ciğerinin başkenti Edirne’de tava ciğerinin can yoldaşı Karaağaç acı biberinin hasadında Edirneli çiftçiler eğlenceli kültürlerini tarlaya taşıyarak müzisyenler eşliğinde hem oynadılar hem de acı biberin tatlı hasadını gerçekleştirdiler.
Tava ciğerinin başkenti Edirne’de ciğerin can yoldaşı Karaağaç acı biberinin hasadı başladı. Hasadı yapan çiftçiler eğlenceli ve neşeli kültürlerini biber hasadına yansıtınca biberler şen şakrak toplandı.
40 Derecede Acı Bibere Tatlı Hasat
Edirne’nin meşhur tava ciğerinin vazgeçilmez garnitürü olarak ciğerin yanında misafirlere sunulan Karaağaç acı biberinin hasadını yapan Karaağaçlı kadınlar, 40 derece hava sıcaklığında acı ama 9/8’lik ezgilerle bir o kadarda tatlı Karaağaç acı biberinin toplanmasında büyük emek harcıyorlar.
YILDA 70 TON TÜKETİLİYOR
Karaağaç acı biber üreticisi Tunahan Ule, bu biberin sadece Karaağaç’ta yetiştiğini belirterek, kent genelinde yılda 70 ton acı biber tüketildiğini söyledi.
EDİRNE’YE GİDELİM TAVA CİĞER YİYELİM
Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğeri Kalite Kontrol Derneği Başkanı Bahri Dinar’da “ tavası var ciğeri var yanında da biberi var, abe güzel Edirnem sende daha neleri var” diyerek, vatandaşları Edirne’nin tarihi ve turistik yerlerini gezmeye davet etti.
Karaağaçlı roman çiftçilerde 9/8’lik müzikler eşliğinde hasat yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “hem oynuyoruz hem de topluyoruz. Müziği duyunca oynamadan duramıyoruz” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TED ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
TED ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
ÇİFTÇİ KURAKLIK MAĞDURU
ÇİFTÇİ KURAKLIK MAĞDURU