HEPİMİZ ASKERİZ DEDİLER ASKER SELAMI...

HEPİMİZ ASKERİZ DEDİLER ASKER SELAMI VERDİLER

HEPİMİZ ASKERİZ DEDİLER ASKER SELAMI VERDİLER

HEPİMİZ ASKERİZ DEDİLER ASKER SELAMI VERDİLER
17 Ekim 2019 - 04:38

ŞENER URFA
Edirne’deki oda, borsa ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri Barış Pınarı Harekatı'na destek açıklamasında bulundu.
Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Meclis Başkanı Emre Alp, ETSO Konferans Salonu'nda, oda ve borsa başkanları ile sivil toplum örgütleri adına yaptığı ortak açıklamada, harekatla ilgili Türkiye ekonomisine yöneltilen tehditlere, Türk milleti ve iş dünyasının bir ve beraber olarak en güzel cevabı vereceğini söyledi.
Alp, “Türkiye, 9 Ekim 2019’da Suriye sınırı üzerinde “Barış Pınarı” adı verilen sınır ötesi harekât başlatmıştır. Bizler devletimizin aldığı bu kararın arkasındayız ve destekliyoruz. Zira Türkiye, uluslararası kurallardan doğan hakkını kullanmıştır.
Herkes artık şunu çok iyi görmelidir ki; masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan terör gruplarına sessiz kalmamız beklenemez. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtıyla başlayıp devam eden tüm bu operasyonlarıyla Türkiye, terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermektedir.
Çünkü biz inanıyoruz ki, gönül dünyasını ve insanları imar edemeyenler, yeryüzünü imar edemezler. Bizler Türkiye olarak yıkmaktan, yakmaktan yana hiç olmadık, olmayacağız. Bizim tarafımız huzurdur, barıştır, kardeşliktir.
Bu nedenle Türkiye’nin başlattığı her harekât, Suriyeli göçmenler, mazlum ve mağdur durumdaki yerel halk tarafından desteklenmektedir. Türkiye ve Türkiye ekonomisine yöneltilen tehditlere Türk milleti, iş dünyası ve sivil toplumu, bir ve beraber olarak en güzel cevabı verecektir. Bu tehditler karşısında bu vatanın her bir ferdi, Türkiye’nin geleceği için daha çok çalışacak, daha çok üretecektir.
Gün sessiz kalma değil, milli birlik ruhuyla, bir ve beraber olarak ses verme günüdür.  Aramıza kimse fitne ve fesat sokamaz, bizi birbirimize düşman edemez. Türkiye’nin iş dünyası olarak dualarımızla ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız.
Türk Silahlı Kuvvetlerimizin bölgedeki terör unsurlarını yok edeceğine ve terör örgütlerini hezimete uğratacağına olan inancımız tamdır.”açıklamasında bulundu.
Açıklamaya, Türk İş Edirne Temsilcisi Zeki Şişko, Memur Sen Edirne İl Başkanı Erdinç Dalgıç, Edirne Baro Başkanı Alper Pınar, Edirne Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fedai Canım, ETSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aydoğan Akıncı, Edirne Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Arabacı, Hak-İş Edirne İl Başkan Yardımcısı Cengiz Önder, EDSİAD Başkanı İsmet Açıkgöz, Kamu Sen Edirne İl Temsilcisi Alim Kanpolat, TİSK Edirne İl Temsilcisi Burhan Aktaş ve Arasta Çarşısı Dernek Başkanı Hakan Fındıklı katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BULGARİSTAN-SÜLOĞLU DOSTLUĞUNA DEVAM
BULGARİSTAN-SÜLOĞLU DOSTLUĞUNA DEVAM
TMMOB’UN BAŞKANI AVUKATOĞLU SEÇİLDİ
TMMOB’UN BAŞKANI AVUKATOĞLU SEÇİLDİ