İMECE, NEFES OLDU

İMECE, NEFES OLDU

İMECE, NEFES OLDU

İMECE, NEFES OLDU
14 Ekim 2021 - 10:13

Edirne Belediyesi bünyesinde kurulan İMECE yardımlaşma uygulaması, geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlara bir nebze de olsa nefes oldu. Kentte 25 bin kayıtlı haneye 198 bin 357 gıda kolisi, 7 bin 836 vatandaşa da kıyafet desteği bulunuldu.
Edirne Belediyesi bünyesinde kurmuş olduğu İMECE yardımlaşma aplikasyonu ile ırk, din, dil ayrımı yapmadan bağışlanan yardımları dezavantajlı gruplara ulaştırmaya devam ediyor. Edirne Belediyesi’nin Edirne İMECE isimli aplikasyonunu telefonlarına indiren vatandaşlar, kullanmadıkları malzemeleri ister isim yazarak ister ismini gizli tutarak bağışta bulunabiliyor. Gıda, bebek maması, bebek bezi, kedi maması, köpek maması gibi her türlü bağış, ilgili personel tarafından teslim alınıyor.
Toplanan yardımlar, telefonlarına indirdikleri aplikasyondan yardım talebinde vatandaşlara ulaştırılıyor. Yine Saraçlar Caddesi’nde Zindanaltı Mevkii’nde bulunan Edirne Belediyesi Dosteller Dayanışma Evi’nde bulunan Edirne İMECE’yi de ziyaret eden vatandaşlar, kadın-erkek-çocuk giysi, oyuncak gibi ihtiyaçları da ücretsiz olarak temin edebiliyor.
Alan elin veren eli görmediği, korona virüs salgınıyla birlikte daha da artan geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarının karşılandığı ve el ele gönül gönüle köprüler kuran bu uygulama sayesinde, Edirne’de 25 bin kayıtlı haneye 198 bin 357 gıda kolisi, 7 bin 836 vatandaşa da kıyafet desteğinde bulunuldu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"TÜRKİYE SİNAGOGLARI" FOTOĞRAF SERGİSİ EDİRNE'DE AÇILDI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI