İMECE’YE CHP MERKEZ İLÇEDEN 128 KOLİ YARDIM

İMECE’YE CHP MERKEZ İLÇEDEN 128 KOLİ YARDIM

İMECE’YE CHP MERKEZ İLÇEDEN 128 KOLİ YARDIM

İMECE’YE CHP MERKEZ İLÇEDEN 128 KOLİ YARDIM
28 Nisan 2021 - 23:18

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığı Edirne Belediyesinin kurmuş olduğu İMECE’ye ramazan ayı dolayısı ile 128 koli yardım paketi bağışladı. CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Av. Burak Güngörmedi, “Zorda durumda olan fakirleşti, fakir olan daha da fakirleşti. Biz bunun farkındayız. Bu nedenle CHP olarak genelde ve özelde il de ve ilçe de sürekli yardımlarda bulunmaya devam ettik.”dedi.
Bu dönemde iktidarda hükümet olarak yardım vardır ama biz görmüyoruz demek ki yeterli değil. Önemli olan vatandaşları yardım edilecek hale getirmek önemli olan diyen CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Av. Burak Güngörmedi; “Ramazan ayı nedeniyle merkez ilçe başkanlığı olarak, Edirne Belediye’mizin geçen sene kurmuş olduğu ‘İmece’ teşkilatına 128 koli yardım kolisi bağışında bulunuyoruz. Vatandaşlarımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Malumunuz bir buçuk yıldır ülkemiz pandemiyle uğraşıyor. Zorda durumda olan fakirleşti, fakir olan daha da fakirleşti. Biz bunun farkındayız. Bu nedenle CHP olarak genelde ve özelde il de ve ilçe de sürekli yardımlarda bulunmaya devam ettik. Biz kolileri elden dağıtırsak, yayılım olabileceğini değerlendirerek, 128 koliyi belediyemizin ‘İmece’ ekiplerine kolileri bağışta bulunuyoruz”dedi.
 TAM KAPANMA KELİMESİNİ, TAM OLARAK KARŞILAMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUZ
Tam kapanma ile ilgili alınan karaları değerlendiren Güngörmedi; “Tam kapanma kararlarının, tam kapanma kelimesini, tam olarak karşılamadığını düşünüyoruz. Çoğu sektör açık, çoğu işçiler çalışmaya devam edecek. Süper marketler kapalı ama yereldeki süper marketler kapalı mıyız diye bize soruyor. Soru işaretleriyle dolu bir genelge çıkarttılar. Hiç kimse hiçbir şeyden haberdar değil. Biz de kendimizce yorumlamaya çalışıyoruz. Pandemi başladığından beri iyi süreç iyi şekilde yönetilmedi. İçkili yerlere destek verilmezken, set boyları insan doluydu, bunlar denetlemedi. Devletimiz küçük işletmelerde 500 büyük işletmelerde 750 TL kira yardımında bulundu, yeterli mi tabi ki de değil. Şöyle bir ayrım getirdiler bar, içkili lokanta gibi işletmelere teşvik ve destek verilmedi. Hepimiz, Müslüman’ız, hepimiz Türkiye’de yaşıyoruz. Ama bu ayrım neden. Biz bu ayrımı da anlamış değiliz. Vatandaşımızın hakkı var gidiyor başvuru yapıyor; “Sizin ki içkili lokanta size teşvik, destek ve kira yardımı çıkmadı’ deniliyor. Biz bunu hiçbir şekilde izah ediyoruz. Devlet vatandaşına el uzatacaksa, herkese eşit uzatmalı. Biz bu eşitliğin sağlanmadığını düşünüyoruz”dedi.
TEKEL BAYİLERİNDEN SADECE TEKEL SATILMIYOR NEDEN KAPALI
Marketlerin açık tekel bayilerinin kapalı olmasını eleştiren Av.Burak Güngörmedi; “Eşitlikten bahsediyoruz. Bir tekel bayiinde peynir de satılıyor, ayran da, sütte satılıyor. Tekel bayiinde sadece tekel ürünü satılmaz. Ruhsatının içeriği  farklı. Baktığımızda büyük market olarak konuşalım. Büyük marketlerde de tekel reyonu var. Kasalarında sigara reyonu var. Sen büyük marketi kapamıyorsun. Diyorsun ki; ‘Sen açıksın. Ama alkol satamazsın.’ Geliyorsun küçük işletmeye, ‘Sen tekel bayiisin. Seni kapıyorum.’ Eğer böyle bir şey olacaksa büyük bir hata olur. Eşitliğe aykırılık olur.  Ona da dersin ki; ‘İçki ve tekel ürünü satışın yasak.’ Cezası var. Biz kontrollerimizde bunu tespit edersek senin dükkanını kapatırız. Mühürleriz. Sana ceza keseriz idari yoldan ne gerekiyorsa yaparız. O ayrı bir şey. Hukuk devleti ile bağdaşan bir şey. Ancak seni kapatıp diğerlerini yasakladı. Böyle olursa bu da hukuk dışına çıkılmıştır anlamına gelir”diye ifade etti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
“TAM KAPANMA SÜRECİNİ ÇOK ZOR GEÇİRDİK”
“TAM KAPANMA SÜRECİNİ ÇOK ZOR GEÇİRDİK”