İNDİRİM ÖNERGESİ

İNDİRİM ÖNERGESİ

İNDİRİM ÖNERGESİ

İNDİRİM ÖNERGESİ
29 Mayıs 2019 - 08:46
Reklam

AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, su fiyatlarında meskenlerde yüzde 40, ticarethanelerde yüzde 10 ve ulaşımda öğrenciler için yüzde 30 indirim yapılması için Edirne Belediyesinin Haziran ayı toplantısına önerge vereceklerini söyledi.
AK Parti olarak meclise Haziran ayında ulaşım ve su indirimleri ile ilgili bir önerge olacağını duyuran Akmeşe; Mecliste Edirnelileri rahatlatacak şöyle bir teklifimiz olacak; Bir indirim olmasını istiyoruz ve tüm meclis üyelerinin de bu konuda destek olmasını istiyoruz. Edirne’de meskenlerde 1 ile 10 metreküp içme suyu 3.30 kuruş, ticarethanelerde 7.25 kuruş. Ayrıca abone okuma bedeli 3 lira alınıyor. AK Parti grubu olarak teklifimiz meskenlerde yüzde 40, ticarethanelerde yüzde 10 indirim yapılması yönündedir. Bununla ilgili AK Parti grubu olarak mecliste görüşülmesi için önerge vereceğiz.
Ulaşımla ilgilide sık sık bunu görüştük, konuştuk. Edirne üniversite şehri bunu hepimiz biliyoruz. Şuanda ulaşım sivil 2.54 kuruş, öğrenci 1.81 kuruş, nakit binişte 3 lira. ETUS’un da sıkıntılı olduğunu biliyoruz. Hiç olmazsa diyoruz ki, öğrenci kardeşlerimize yardımcı olalım. 1.81 kuruş ücret ödüyorlar. Biz buna diyoruz ki yüzde 30’a tekabül eden 1.25 kuruş olsun. Bu teklifimizi de Haziran ayındaki meclis toplantısında görüşülmesi için teklif edeceğiz.
Görevden alınacak, istifa etti sorularına yanıt veren Akmeşe, “Tabi şaşırıyorum bu haberleri duyunca. Görevimizin başındayız. İstifa etti gibi bir sürü haberler çıktı. Sosyal medyada da çıktı. Üzülüyoruz tabi. Görevimin başındayım ve en iyi şekilde de yapmaya çalışıyorum. Görevden nasıl alınacağımız burada birkaç arkadaşın yazısıyla olmaz. Bu görevi bana genel başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan verdi. Eğer bu görev alınacaksa o alır. Bizde görevden alma yolları bellidir” ifade etti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI