İSPATLASINLAR, BEN HER ŞEYE VARIM

İSPATLASINLAR, BEN HER ŞEYE VARIM

İSPATLASINLAR, BEN HER ŞEYE VARIM

İSPATLASINLAR, BEN HER ŞEYE VARIM
16 Mayıs 2019 - 02:17
Reklam

Edirnespor Başkanı Savaş Üner ve Edirne Spor Extra İnternet Sitesi Genel Yayın Yönetmeni Levent Takan, ile gerçekleştirdiği söyleyişinin üçüncü bölümünde birçok konu görüşüldü.
BEN KADROYA HİÇ BİR ZAMAN KARIŞMADIM
Bununla ilgili, mesela ben Kartal maçına son gün gittim ve esame listesini gördüğümde ben de şaşırdım. Ama Sylla’nın olmayacağını tahmin edebiliyordum. Çünkü maç öncesi tüm antrenmanlara gittim, bizim için kritik maçtı. Ahmet’in, Uğur’un olmadığını orada gördüm ama artık esame listesi verilmişti. Ama teknik heyetin işine benim karışma şansım var mı? Yok. Zaten böyle olacaksa o zaman antrenöre ne gerek var, ben yapayım. Onun için bu soruyu bundan sorumlu olan arkadaşlara sorup, cevabını onlardan almanız lazım.

KISA SÜREDE ÇÖZDÜK
Son haftalarda biraz kırgınlıklar, daha doğrusu biraz sıkıntılar oldu ama biz onu çözdük. Evet son haftalarda yapılmaması gereken hareketlerdi bunlar. Artık yüzüp yüzüp sonuna gelinmişti. Kısa sürede çözdük. Sonuçta Genel kaptanımız da, Cesur ağabey de, ben de, Adnan Toros’da, oyuncular da herkes bu takım başarılı olsun diye uğraştı. Bakın Başakşehir’in durumuna. Onlar da son 4 haftadır kötü gidiyor. Oluyor yani böyle şeyler.  Bir şey daha söylemek istiyorum. Taraftardan soru istediğiniz paylaşımın altında benim hırsızlığımdan bahseden olmuş. Benim hırsızlığımı ispat etsinler Edirne’de onların istediği gibi gezmeye hazırım.

İSPATLASINLAR, BEN HER ŞEYE VARIM
Futbolun içinde var aslında. Birileri böyle bir leke sürüyor. Ama Allah’a şükür alnım ak. Yaptığım iş belli. Zaten bu zamana kadar bir yanlışımız olsaydı, merak etmesinler savcılar üzerimize çöker, gereken cezayı verirlerdi. Klavyeden sallayanlara söylüyorum, ispatlasınlar, ben her şeye varım.
BİZİM BAKIŞ AÇIMIZA GÖRE BAŞARILIYIZ
 Kendimizi başarılı görüyor muyuz? Yani sonuçta, geçmişe bakarsak evet başarılıyız. Kademe kademe her şeyi yaparak ilerledik.  Hala tecrübesizliklerimiz, acemililiklerimiz var. Ama mücadele ettiğimiz Bölgesel Amatör Lig gerçekten çok zor ve karmaşık bir lig. Bu lig çok ağır. 3.Lige çıksak her şey daha kolay olabilir. BAL’da hiçbir gelirimiz yok. Sonuçta bu makamda ben Belediye Başkanımız istediği için varım. 4 yıl önce Şükrü Bey başkandı. Sonra başkanımız benim yapmamı söyledi. Bunu herkes biliyor. Bunu anlatmama gerek yok. Ben kaç kere kendisine beni bu görevden al, ben artık yapmak istemiyorum dedim. Benim yapım biraz kırılgan. İnsanlar böyle yazdıkça etkileniyorum ve bu tür şeyleri sevmiyorum. Ama Belediye Başkanımız da devam dediği sürece de devam edeceğim.
Geçmiş dönemlerden kalan borçların ödenmesi konusuna baktığımız da biz başarılıyız. Finansal açıdan bu zamana kadar başarılı şekilde yol aldık. Sportif açıdan baktığımızda, bir tek bu sezon, şampiyonluğa oynayacak bir takım kurmamamıza rağmen ligi ikinci bitirdik ve son 2 haftaya kadar şampiyonluğu kovaladık. Bu bir başarı mı? Evet, bu takımın buralara kadar gelmesi bir başarı. Ama insanlar neye bakıyor; Son 3 haftaya kadar 5 puanla öndesin, 1 puan geride tamamladın, başarısızsın. Ama bu takımın buraya gelmesi aslında başarı. Herkesin bakış açısı farklı. Herkes kendi bildiği gibi bakıyor.

BEN BU KOLTUKTA RECEP GÜRKAN’IN ADINA OTURUYORUM
Soruyu daha açık sorayım o zaman. Geçmişten kalan önemli miktarda vergi, SGK vs borçları vardı kulübün. Sanıyorum büyük bir kısmı ödendi. Şimdi bu başarı Belediye Başkanı Sayın Recep Gürkan’a mı aittir, yoksa yönetim kurulunun bir başarısı mıdır?
Her ikisinin de başarısıdır. Sonuçta yönetim kurulu olmadan hiçbir şey olmuyor. Sadece benim de başarım değil. Biz bunu hep beraber başardık. Belediye Başkanımız olmadan zaten bu işler olmaz. Ben bu koltukta ne için oturuyorum, Recep Gürkan istediği için. Bu koltuğun asıl sahibi Recep Gürkan’dır. Ben o koltukta Recep Gürkan’ın adına oturuyorum. Belediyenin kulübe katkısı yüzde 75’in altında değildir. Tabii bunun içinde sponsorlar da dâhildir.
Başkan olduğumdan beri yaptığım, her sene yönetim kurulu üyelerinin vereceği rakamı belirlemek. Bu sezon her yöneticinin vermesi gereken 20 bin TL idi. Her yönetici bu rakamı ödedi. Yani bu makamda bulunuyorlar, maçlara gelip orada boy gösteriyorlar diye bir şey yok.  17 kişilik  yönetim içinden sanıyorum 3 kişiden bu miktarı istemiyoruz, çünkü onlar bazı görevleri yaptıkları ve emeklerini ortaya koydukları için bunu talep etmiyoruz.

BAŞKAN DEVAM DERSE DEVAM EDERİM
Aslında ben tekrar aday olma taraftarı değilim. Bu kadar şeyden sonra, çünkü başarısızlık bizim üzerimize yükleniyor. Ben gecemi gündüzümü veriyorum. Bazen evde oturup düşünüyorum. Kızım baba bırak diyor. Çünkü o benim ne yaşadığımı görüyor, eve girdiğimde yüzümden neler yaşadığımı anlıyor. Maç sonlarında benim neler yaşadığımı bir gelip görsünler.
Ama az öncede söyledim, sonuçta ben bu makamda Belediye Başkanımız Recep Gürkan’ın tercihi ile bulunuyorum. Bu hafta kendisi ile oturup konuşacağız. Ben kendisine ayrılmak istediğimi söylemiştim zaten. Ama sonuçta onun vereceği karara da saygı duyar ve uyarım.
SARAÇHANE TESİSLERİNİ SATTIK, GELİRİ BORÇLARA GİTTİ
Şimdi maddi konulara girdiğimize göre, size iletilmesini istediğimiz sorular arasında, geçtiğimiz aylarda yapılan dayanışma yemeğinden elde edile gelirin ne olduğu vardı.
SAVAŞ ÜNER: Evet o konuyu açığa kavuşturayım. 150 TL’den 400 davetiye satıldı. 60 bin TL gelir elde edildi. 20 bin lirası takımın prim ödemesine kullanıldı. 20 bin lirası yemeği düzenlediğimiz (kişi başı 50 TL anlaşılmıştı) mekana ödendi. Geri kalan 20 bin lirası da 2 tane eskiden kalan alacak icra davaları dosyası için ödendi. Masör ve diğerinin tam görevi neydi hatırlamıyorum, oraya ödendi. İki kişiye de gecede forma verildi ama daha ödemeleri alınmadı. Saraçhane’de bulunan Edirnespor tesisi 350 bin TL’ye satıldı. Zaten kullanmadığımız ve atıl durumda bir binaydı. Ve buradan elde edilen gelir direkt vergi ve SGK borçlarına kapatıldı.
DEVAMI YARIN
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...