İSTANBULLU VATANDAŞLAR, SAROS SAHİLLERİNE...

İSTANBULLU VATANDAŞLAR, SAROS SAHİLLERİNE AKIN ETTİ

İSTANBULLU VATANDAŞLAR, SAROS SAHİLLERİNE AKIN ETTİ

İSTANBULLU VATANDAŞLAR, SAROS SAHİLLERİNE AKIN ETTİ
26 Temmuz 2021 - 09:11

Enez, Erikli, Yayla, Danişment ve Gökçetepe gibi sahilleriyle ön plana çıkan Saros, komşu iller başta olmak üzere özellikle İstanbulluların tercih ettiği turizm yerleri arasında bulunuyor.
Kurban Bayramı tatili dolayısıyla otobüs firmalarında da yoğunluk yaşandı. Firmalar Enez sahiline günde 5 sefer gerçekleştirdi. Bir otobüs firmasında yazıhane görevlisi Dündar Kılıç Gülgün, sahillerde bayram yoğunluğu yaşandığını ifade etti.
Otobüs firmalarının da yoğun şekilde çalıştığını anlatan Gülgün, "Bayram tatilinin 9 güne çıkması ile sahillere akın akın geldiler. Cumartesi ve pazar günleri araçlarımız dolu hareket etti. Bazen yolcuları geri göndermek zorunda kaldık. Sahiller gerçekten çok yoğun, halk bunaldığı için sahillere akın ediyor." ifadelerini kullandı.
SAHİLLERDE KIŞ NÜFUSUNUN 15 KATI YOĞUNLUK
Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç de Enez sahilindeki kiralık ev, otel ve pansiyonların dolu olduğunu ifade etti. Salgın ve yoğunlukla ilgili tüm tedbirleri aldıklarını anlatan Günenç, "Kış nüfusunun 15 katı yoğunlukla mücadele ediyoruz. Tatilcilerimizden sadece şunu rica ediyoruz, çevreye ve doğaya karşı daha fazla duyarlı olsunlar." dedi.
KAMP ALANLARINA DAVET EDİYORUZ
Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu tatilcilerin özellikle de İstanbulluların Saros'a ilgi gösterdiğini dile getirdi. Saros'un kendi kendini temizleme özelliği olduğu için denizde müsilaj oluşmadığını vurgulayan Helvacıoğlu şunları kaydetti: "Saros Körfezi'ndeki tüm sahillerde konaklama alanlarında yüzde 100 doluluk yaşanıyor. Tatil yapmak isteyenleri kamp alanlarına davet ediyoruz. Hem salgından uzak hem de kalabalıklarda salgın riskinden uzak tatil yapma imkanı bulacaklar. Tatilcilerimizden ricamız sahillerde de maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları. Salgında artış gözleniyor. Lütfen kendimiz ve ailemiz için daha dikkatli olalım."
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE'NİN TURİZMDEN ALDIĞI PAY HER YIL ARTTIYOR
EDİRNE'NİN TURİZMDEN ALDIĞI PAY HER YIL ARTTIYOR
GELECEĞİMİZİ KARANLIKTAN KURTARACAĞIZ
GELECEĞİMİZİ KARANLIKTAN KURTARACAĞIZ