“KADININ ELİNİN DEĞDİĞİ HER YER...

“KADININ ELİNİN DEĞDİĞİ HER YER GÜZELLEŞİYOR”

“KADININ ELİNİN DEĞDİĞİ HER YER GÜZELLEŞİYOR”

“KADININ ELİNİN DEĞDİĞİ HER YER GÜZELLEŞİYOR”
09 Nisan 2019 - 07:27
Reklam

31 Mart yerel seçimlerinde Edirne merkezde 24 mahallede Edirne’nin ilk ve tek kadın muhtarı Medrese Alibey Mahalle Muhtarı Nesrin Çağlar dün mazbatasını alarak göreve başladı. Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrüpaşa Mahalle Muhtarı İrfan Tasmalı, kadınlarımızın ellinin değdiği yer güzelleşiyor ve kadınlarımızın daha kurum ve kuruluşlarda faha çok görev almalı şeklinde konuştu.
Mazbatasını alan Muhtar Nesrin Çağlar Edirne İl Seçim Müdürü Sevil Cellek’e kendi resminin baskılı olduğu çikolatayı hediye etti.
Görevimizi yapamaya laikiyle yapmaya hazırız diyen Medrese Alibey Muhtarı Nesrin Çağlar ;  “mahallemin muhtarı oldum çok mutluyum. Çok onur ve gurur verici bir görev şuan mazbatamı teslim aldım bana destek olan herkese çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra mahallem için çok güzel hizmetlerde bulunacağım,herkese   teşekkür ederim.”
KADINLARIMIZ BÖYLE GÖREVLER DE DAHA DA ÇOĞALMASINI İSTİYORUZ
Kadın eli değen yer güzelleşir diyen Muhtarlar  Derneği Başkanı Şükrüpaşa Mahalle Muhtarı İrfan Tasmalı “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dünyada seçme ve seçilme hakkını kadınlara veren ilk ülkelerden bir tanesiyiz. Aramızda bir tane kadın muhtarımız seçildi. Şuan Edirne’mizde 4 tane kadın muhtarımız var merkez Medrese Alibey mahalle muhtarı,Havsa,Altınyazı köyü ve Keşan’da bunun için mutluyuz. Biz kadınlarımızın böyle görevler de daha da çoğalmasını istiyoruz. Kadınlarımızın elinin değdiği her yer daha da güzelleşiyor,her başarılı bir erkeğin arkasında da,başarılı bir kadın vardır. Buradan kadın muhtarlarımızı ve diğer muhtarlarımızın hepsini tebrik ediyorum,muhtarlığı bırakan arkadaşlarda kazan arkadaşlara bilgi ve tecrübelerini mahallemiz,köyümüz için paylaşmalarını diliyorum. Tüm arkadaşlara başarılar diliyorum” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI