KAKAVA ŞENLİKLERİ’NDE EDİRNE’YE 100 BİN...

KAKAVA ŞENLİKLERİ'NDE EDİRNE'YE 100 BİN ZİYARETÇİ BEKLENİYOR

KAKAVA ŞENLİKLERİ'NDE EDİRNE'YE 100 BİN ZİYARETÇİ BEKLENİYOR

KAKAVA ŞENLİKLERİ'NDE EDİRNE'YE 100 BİN ZİYARETÇİ BEKLENİYOR
29 Nisan 2022 - 01:09

Belediye Başkanı Recep Gürkan:"Edirne'deki oteller zaten çok uzun süredir dolu. Tüm ilçelerimizin de otelleri dolmuş durumda. Günübirlik gelecekler var, geceyi yatmadan geçirecek gruplar var. 100 bin ziyaretçiyi bulacağız gibi duruyor"
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kakava - Hıdırellez Şenlikleri kutlamalarına yaklaşık 100 bin kişi beklediklerini belirtti.
Gürkan, belediyede düzenlediği toplantıda, her yıl 5-6 Mayıs'ta düzenlenen Kakava - Hıdrellez Şenlikleri'nde Edirne'nin yoğun ziyaretçi alacağını söyledi.
Şenlik tarihlerinde otellerdeki yoğunluğa değinen Gürkan, "Edirne'deki oteller zaten çok uzun süredir dolu. Tüm ilçelerimizin de otelleri dolmuş durumda. Günübirlik gelecekler var, geceyi yatmadan geçirecek gruplar var. 100 bin ziyaretçiyi bulacağız gibi duruyor." dedi.
"Avrupa Diploması' ödülünü aldık"
Gürkan, Avrupa Konseyine üye 47 ülkeden belediyelerin başvurduğu ödül kategorilerinden "Avrupa Diploması" ödülünü Fransa'dan Longwy, Almanya'dan Zell-Mosel ve Türkiye'den Bornova Belediyesiyle elde ettiklerini söyledi.
Ödülün manevi değerinin büyük olduğuna vurgu yapan Gürkan, "Çünkü Avrupa Konseyine üye 47 devletten binlerce belediye başvuruyor. Bunların içinden 14 belediyeye ödül veriliyor. Biz de ödüllerinden birini Edirne Belediyesi ve Edirneliler olarak almış olduk." dedi.
Gürkan, asfalt sezonuna da başladıklarını, ekiplerin kentin farklı noktalarında çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.AA
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SPORDAN ÖTE ŞANLI MİRAS KIRKPINAR'IN KÜLTÜREL MEŞALESİ 661 YILDIR YANIYOR
SPORDAN ÖTE ŞANLI MİRAS KIRKPINAR'IN KÜLTÜREL MEŞALESİ 661...
SOKAK HAYVANLARI BARINAĞI ZİYARET EDİLDİ
SOKAK HAYVANLARI BARINAĞI ZİYARET EDİLDİ