KARAGÖZ UNUTULMADI

KARAGÖZ UNUTULMADI

KARAGÖZ UNUTULMADI

KARAGÖZ UNUTULMADI
18 Aralık 2017 - 04:28
Reklam

Edirne Gazeteciler Derneği (EGD) kurucu başkanı Mehmet Karagöz, 15. ölüm yılında unutulmadı.

    EGD Başkanı Derya Sarılarlı, yayınladığı yazılı açıklamada, Mehmet Karagöz'ün sağlığında fakir dostu, doğruluk ve dürüstlükten yana bir insan olduğunu ve erken vefatının sadece basın camiasında değil tüm sevenlerinde büyük şok yarattığını söyledi.

Sarılarlı,

‘’Derneğimizin kurucu başkanı ve uzun yıllar başkanlık görevini yapan Mehmet Karagöz, 15 yıl önce 17 Aralık 2002 günü aramızdan ayrılmıştı. Kendisi ile en yakın kişilerden birisi olmaktan mutluluk ve onur duyduğum.

    Edirne’de gazetecilerin bir çatı altında toplanması amacıyla kurulan EGD günümüze kadar büyük aşamalar kaydederek geldi.

    Dernek binamızın yanı sıra, Edirne’de basın tarihi kitabı, çeşitli yarışmalar, toplantılar ve gerekli hallerde basın mensuplarının yararına yapılan açıklamalarla sadece Edirne’de değil Trakya’da en faal basın birlikteliği olduk.

    Türkiye’de gazetecilerin bir araya geldiği en üst birlik olan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun da önemli görevler üstlendik.

    Bundan sonrada Edirne’de sadece gazetecilik yapan, gazetecilikle geçimini sağlayanların bir arada bulunduğu bir dostluk birlikteliğini oluşturmak için çalışacağız.

    Derneğimizde gazetecilik dışından gelen, gazetecilik mesleğine zarar veren ya da kendi çıkarları için gazetecilik kisvesi altında piyasada dolaşanları dışlayarak, yolumuza meslektaşlarımızla devam etme kararımızı taviz vermeden yürüteceğiz.

    Bu sayede Mehmet Karagöz ve arkadaşlarınca hayata geçirilen EGD’nin saygınlığını ve ciddiyetini ileri götürmeyi amaçlıyoruz’’ dedi.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YAPAY ZEKA DÖNEMİ BAŞLADI
YAPAY ZEKA DÖNEMİ BAŞLADI
BU KEZ DE PEDAL ÇEVİRDİLER
BU KEZ DE PEDAL ÇEVİRDİLER