“KENDİMİZİ ANLATAMADIK”

“KENDİMİZİ ANLATAMADIK”

“KENDİMİZİ ANLATAMADIK”

“KENDİMİZİ ANLATAMADIK”
04 Nisan 2019 - 08:16
Reklam

AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe ve Cumhur ittifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Koray Uymaz, 31 Mart yerel seçimlerini değerlendiren basın açıklaması gerçekleştirdi. Edirnelilerin yine tercihini CHP’den yana kullandıklarını söyleyen Akmeşe, eksiklerinin olduğunu söyledi. Uymaz’da açıklamasında Edirne’de herkesin gönlüne dokunduğunu ve yoğun çalışma gerçekleştirdiğini belirtti.
Dün parti binasında basın mensuplarıyla bir araya gelen Akmeşe ve Uymaz, seçim sürecini değerlendirdi. AK Parti olarak oy oranlarının arttığını söyleyen Akmeşe ancak Edirne Belediyesini alamadıkları için üzgün olduklarını ifade etti. AK Partinin Edirne’de ilk defa bu kadar yüksek oy oranına eriştiğini vurgulayan Akmeşe, ancak AK Partili İpsala, Enez ve Meriç Belediyelerini kaybettiklerini söyledi.
Sandığa gitmeyen seçmen sayısının yüksek olduğunu ifade eden Akmeşe, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi, “17 köyde AK Parti olarak birinci çıktık. 20 köyde de CHP birinci çıktı. Ama oy oranlarımızda eskiye göre baktığımız zaman artış olduğunu göreceksiniz. Edirneliler de tercihini tekrar CHP’li Recep Gürkan’dan yana kullanmış oldu. Seçim çalışmalarımızı yaparken en çok şikayet aldığımız bölgeler, yeni yerleşim yerleriydi. Özellikle 1. Murat, Şükrüpaşa ve Fatih Mahalleleri ama sandığa baktığımız zaman biz bunun karşılığını göremedik. En çok şikayet edenler yine CHP’ye oy verdiler. Demek ki eksiğimiz olmuş. Kendimizi anlatamamışız. Bundan sonra daha iyi anlatmamız lazım. En kısa zamanda kendimizi Edirnelilere daha iyi anlatırız.”
Seçim çalışmalarına aylar öncesinden başladığını açıklayan Cumhur ittifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Koray Uymaz’da açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Öncelikle gündelik hayata direk etki edecek projelerimizi anlatmakla başlamış ve Edirne’de yaşayan vatandaşların teker teker ellerini sıkmak istemiştik. Onlara derdimizi anlatmak, onların derdini dinlemek için sürekli çalışmalar yaptık. Yaklaşık 7 aylık bir çalışma sürecimiz oldu. Adaylığımız açıklandıktan itibaren hiç durmadan çalıştık. Bunu da herkes gördü ve biliyor. Teşkilat kademeleri tüm çalışmalarımıza katıldılar. Edirne’de yaşayan vatandaşlarla kurduğumuz temaslar çerçevesinde, Edirne’de yaşayan herkesin gönlünü kazandığımızı düşünüyorum. Edirne’de yapılabilecek her şeyi yaptık. Vatandaşlarımızın da teveccühünü kazandığımızı düşünüyorum. Yeterli olmadı ama bu seçim çalışmalarının nasıl olacağını da en azından kazanan başkana da göstermiş olduk. İnsanlarla temasın nasıl olacağını, insanların gönüllerine dokunmanın bazen hizmetten de değerli olduğunu gösterdik. Fakat tarih kaybedenleri değil, kazanları yazar”
Ben aday olarak söylediklerimin arkasındayım diyen Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı gösterilen Av. Koray Uymaz; “Recep Gürkan’la ilgili söylediklerimin, kendimle ilgili söylediklerimin de bundan sonraki süreçte takipçisi olacağım. Onun verdiği sözlerin de takipçisi olacağım. Bunların değerlendirmesini zaman zaman yapacağım. Seçimden sonra halkımıza onlarla beraber olacağımızı söylemiştim. Dün bazı ziyaretlerimiz oldu. Bu akşam da bazı programlarla gezilerimize devam edeceğiz.” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...