KİMLİKLER HASTANEDE VERİLECEK

KİMLİKLER HASTANEDE VERİLECEK

KİMLİKLER HASTANEDE VERİLECEK

KİMLİKLER HASTANEDE VERİLECEK
15 Temmuz 2019 - 04:14
Reklam

MERT SOYLU
Edirne İl Sağlık Müdürü Ali Cengiz Kalkan, Hastanede doğum sonrası başvuru yapacak ailelerin bebeklerine ait kimlik kartlarının artık hastanede verileceğini açıkladı.
Sağlık Bakanlığınca, hastanede doğum sonrası başvuru yapan ailelerin bebeklerine ait kimlik kartlarının basılarak evlerine gönderilmesine imkan sağlayan yeni uygulama 19 Haziran 2019 tarihinde pilot olarak Ankara, İstanbul, Kırıkkale ve Rize’de başladı.
PERSONELİN E- İMZASI İÇİN BAŞURUVU YAPILDI
Kimlik işlemlerinde çalışacak personelin elektronik imzası ve eğitimi için çalışmalar yapıldığını belirten Kalkan,”Halk Salığı Genel Müdürlüğünün 10 Nisan 2019 tarihi ve Sağlık Kuruluşunda Tescil İşlemleri konulu yazıları ile Kimlik Tescili Yapabilecek hastane işlemleri ve Tescil yapacak personelin elektronik imza başvurularını temin etmeleri için hastanelerimize yazı yazılmıştır. Elektronik imzalarını temin eden Ankara, İstanbul, Kırıkkale ve Rize illerinde uygulamaya başlanmıştır”dedi.
3 HASTANE ONAY ALDI
İlimizde tescil yapacak hastane listesi 26 Nisan 2019 tarihinde bakanlığımıza bildirildiğini ifade eden Kalkan,”Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi; kullanıcılar için e – imza başvurusu yapıldı, Keşan Devlet Hastanesi’nde 1 kullanıcının e- imzası geldi, 2. kullanıcının ismi değişecek, Uzunköprü Devlet Hastanesi’nde 2 kullanıcının da e – imzası tamamlandı ve Trakya Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi e – imzaları başvuru aşamasında. Kurumlarımızda görevlendirilen personelin elektronik imza temin işlemlerinin tamamlanması ve Bakanlığımız tarafından ilgili personellere eğitim verilmesinden sonra uygulamaya başlanacaktır” diye konuştu
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şehit Astsubay Ömer Halis Demir’in adı Edirne’de yaşatılacak
Şehit Astsubay Ömer Halis Demir’in adı Edirne’de yaşatılacak
AKSAL'DAN HIZLI TREN TEŞEKKÜRÜ
AKSAL'DAN HIZLI TREN TEŞEKKÜRÜ