KOMŞUDA PAYLAŞIM REKORU KIRDI

KOMŞUDA PAYLAŞIM REKORU KIRDI

KOMŞUDA PAYLAŞIM REKORU KIRDI

KOMŞUDA PAYLAŞIM REKORU KIRDI
03 Ocak 2019 - 05:37

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın yeni yılı Yunanca ve Bulgarca dillerinde kutladığı afişleri komşu ülkelerin sosyal medya hesaplarında paylaşım rekoru kırdı.  Bulgar bir vatandaşın “Edirne Belediye Başkanı bizi selamlıyor” yazan sosyal medya paylaşımı çok fazla paylaşım ve yorum aldı.

                Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, sadece Edirnelilerin değil; Edirne’yi ziyarete gelen ve alışveriş yaparak kentin ekonomisine büyük katkı sağlayan Yunan ve Bulgar turistlerin de yeni yılını kutladı. Gürkan’ın ‘Yeni yılınız kutlu olsun. 2019 yılı tüm insanlığa barış, mutluluk ve huzur getirsin’ dileklerinin yer aldığı Bulgar ve Yunanca dillerinde hazırlanan afişler kentin farklı noktalarına asıldı. Afişler, kente alışveriş yapmak için gelen komşu ülke vatandaşlarının dikkatini çekti. Afişlerin fotoğrafını çeken turistler, bunu sosyal medya hesaplarında paylaşarak, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür etti. Bulgar vatandaşı Emil Koshlukov’un ‘Edirne Belediye Başkanı bizi selamlıyor” yazan sosyal medya paylaşımı çok fazla paylaşım ve yorum aldı.  

                Bu konuda Anadolu Ajansı tarafından yapılan haberi Hürriyet Daily News de ‘Yunan ve Bulgar turistler, Edirne’deki alışveriş çılgınlığının tadını çıkardı’ başlığıyla servis etti. Hürriyet Daily News tarafından servis edilen bu haberde de Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın yeni yılı Türk, Yunan ve Bulgar dillerindeki posterlerle kutladığından bahsedildi. Ayrıca Başkan Gürkan’ın ‘Sınırlar dostluğu ve ticareti engellememelidir. Yunanistan ve Bulgaristan'dan gelen turistlerin sadece geziler için değil, aynı zamanda genel alışveriş amaçlı olarak da Edirne'yi ziyaret ediyor’ sözlerine yer verildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞİMDİ ONLAR DÜŞÜNSÜN…
ŞİMDİ ONLAR DÜŞÜNSÜN…
KUR'AN BAŞARIYI KATLAR
KUR'AN BAŞARIYI KATLAR