KONGRE KANGREN OLDU

KONGRE KANGREN OLDU

KONGRE KANGREN OLDU

KONGRE KANGREN OLDU
15 Eylül 2020 - 16:45

Edirne’nin birçok ilçesinde kongrelerini tamamlayan AK Parti Edirne İl Başkanlığı, Edirne Merkez ilçe ve Keşan’da yaşananlarla birlikte kongrelerini erteledi. Keşan’da İlçe Başkanlığına aday olan Adnan Vural, rakiplerine, “Torpille yakınlara güvenerek değil, delegelere inanarak aday olun” diyerek çağrısı yaparken, Merkez ilçe’de ise planları altüst edecek adayın ortaya çıkacağı söylentilerinin kongrenin ertelenmesine neden olduğu öne sürüldü.
AK Parti Keşan İlçe Başkanlığı kongresinin ileri bir tarihe ertelenme kararının delegeler üzerinde olumsuz bir etkisi olduğunu belirten Vural, “Erteleme kararı bence hoş olmadı. Delegeler küsmeye başladı. Kongrenin heyecanı, şevki vardı. İnsanların şevki kırıldı. Keşke belirlenen tarihte yapılsaydı.”dedi.
Vural, “Aday olacaklara şunu söylemek istiyorum; adaysan çıkıp ben adayım de. Torpille geleyim, arkamda dayım, amcam olsun deme 400 tane delege var delegelere güvenerek aday ol.” çağrısında bulundu.
Vural “Yapılacak kongrede yine adayım diyorum. Ulaşamadığım delegeler varsa onlara ulaşmaya ve çalışmaya devam edeceğim. İlçe başkanı seçilemezsem de başkan kim olursa onun yanında olmaya ve parti için çalışmaya devam edeceğim.”dedi.
Keşan’daki kongrenin iptalinin ardından bir iptal duyurusu da Edirne Merkez İlçe Başkanlığından geldi. AK Parti Merkez İlçe Başkanı Önder Özcan tarafından üyelere gönderilen mesajda, “19.09.2020 tarihinde gerçekleşecek olan Ak Parti Edirne Merkez İlçe 7.Olağan Kongremizin partimizin yoğun gündem ve programları sebebi ile aynı gündem ve programla ileri bir tarihe ertelenmiştir. Değerli delegelerimiz ve halkımıza saygıyla duyurulur.” İfadelerine yer verildi.
Siyasi kulislerden gelen bilgilere göre ise, partide görevi devam eden bir kişinin merkez ilçe başkanlığına adaylığını açıklayacağı söylentilerinin kongrenin ertelenmesine neden olduğu öne sürüldü.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KİMLİK PROJESİ BEĞENİLDİ
KİMLİK PROJESİ BEĞENİLDİ
19 BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ KURULDU
19 BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ KURULDU