KORKULAN OLDU

KORKULAN OLDU

KORKULAN OLDU
18 Mayıs 2020 - 00:40
Reklam

Havsa'nın Abalar köyünde katıldıkları cenaze sonrası korona virüs şüphesiyle hastaneye başvuran bir ailenin temaslı olduğu yaklaşık 20 kişi filyasyon ekiplerinin tek tek tespiti sonrası ev ve yurtlarda karantinaya alındı. Çoğunun test sonuçlarının negatif çıktığı öğrenilirken, Süloğlu'nun Akardere köyünde de hastaneye korona virüs şüphesiyle başvuran ancak sonuçları negatif çıkan bir kişiyle temaslı olan 3 kişi de 14 gün karantinaya alındı. Uzunköprü'de ise bir öğretmen korona virüsüne yenik düşerek hayatını kaybetti. Edirne'nin tüm ilçelerine ve bağlı köylerine il dışından gelecek kişilerin 14 gün karantinaya alınmalarına karar verildi.
Edirne'nin ilçelerine gelen vatandaşlar 14 gün gözetim altında tutulacak ve gözetim süreleri tamamlanana kadar ilçeyi terk etmelerine izin verilmeyecek.
  Edirne'nin Uzunköprü, Süloğlu, Meriç, Lalapaşa, Keşan, İpsala, Havsa ve Enez İlçe Hıfzıssıhha Kurulları Ramazan Bayramı tedbirleri kapsamında çeşitli önlemler almaya devam ediyor.
  İlçe Hıfzıssıhha Kurullarının aldığı karara göre; Edirne ili dışından ilçelere ve köylere giriş yapacak kişiler, İlçe Jandarma ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından kontrol noktalarında tespit edilerek, İlçe Sağlık Müdürlüğüne bildirilerek ikamet edecekleri adreslerde 14 gün gözetim altına alınacak. 
  Gözetim süresi, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Güvenlik Güçleri tarafından takip edilecek.Uygulama 16-26 Mayıs tarihleri arasında geçerli olacak bazı ilçelerde gerek görüldüğü takdirde süre uzatılacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SİFTAH ÜLKÜ OCAKLARINDAN BEREKET ALLAH' TAN
SİFTAH ÜLKÜ OCAKLARINDAN BEREKET ALLAH' TAN
RİSK DEVAM EDİYOR
RİSK DEVAM EDİYOR