CUMARTESİ PAZARINDA TÜM TEZGAHLAR AÇILDI

CUMARTESİ PAZARINDA TÜM TEZGAHLAR AÇILDI

CUMARTESİ PAZARINDA TÜM TEZGAHLAR AÇILDI

CUMARTESİ PAZARINDA TÜM TEZGAHLAR AÇILDI
18 Mayıs 2020 - 00:38

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yaklaşık iki aydır sadece sebze ve meyve tezgahlarının açıldığı Cumartesi Pazarı’nda bu hafta itibariyle gıda dışı ürünlerin tezgahları da açıldı.
Korona virüs tedbirleri kapsamında alınan önlemler doğrultusunda, girişte vatandaşların ateşleri ölçülürken, sosyal mesafeye de kuraları hatırlatıldı. Edirne Valiliği, Edirne Belediyesi, Sağlık İl Müdürlüğü ve Tarım İl Müdürlüğü tarafından kurulan heyet tarafından pazarcı esnafı eldiven ve maske kuralarına uyup uymadığı denetlendi.
Pazarcılar Odası Başkan Yardımcısı Murat Yüksel, “Halkımız buraya rahatlıkla alışverişe gelebilir. Pazarlarımıza gelip hızlı bir şekilde alışverişlerini yapsınlar, evlerine geri dönsünler.” dedi.
Yüksel; “11 Mayıs 2020 itibariyle konfeksiyon ve giyim bölümlerimiz açıldı. Yaklaşık 45 gündür tezgah açamayan esnaflarımız şimdi tekrar işlerine döndü. Ama bununla beraber Edirne Halkımız bu virüs salgınından dolayı kendileri çok duyarlı. Pazarlarımıza gelip alışverişlerini bitiriyorlar çok kısa sürede alışverişlerinin yapıp pazarı terk ediyorlar. Yoğunluk sağlamıyorlar ve ayrıca Edirne Valiliğimiz tarafından kurulan Edirne Belediyesi, Sağlık İl Müdürlüğü ve Tarım İl Müdürlüğü tarafından kurulan bir heyet pazarlarımızı sürekli olarak denetliyor. Pazarlarımız çok güvenli. Halkımız buraya rahatlıkla alışverişe gelebilir. Bu arada virüs salgını nedeniyle halkımız Edirne’de Hangi sebzeler hangi taze ürünler çıktı haberi olmayabilir. Edirne’mizde yerli baklamız, bezelyemiz, marulumuz, her türlü sebzelerimiz taze çıkmaya başladı baharla beraber. Halkımıza sadece söyleyeceğim pazarlarımıza gelip hızlı bir şekilde alışverişlerini yapsınlar, evlerine geri dönsünler”diye uyarıda bulundu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TÜ’DEN PİYASALARA BAKIŞ KONFERANSI
TÜ’DEN PİYASALARA BAKIŞ KONFERANSI
YİNE YENİ YENİDEN
YİNE YENİ YENİDEN