KÜÇÜK ESNAFIN UMUDU KIRKPINAR

KÜÇÜK ESNAFIN UMUDU KIRKPINAR

KÜÇÜK ESNAFIN UMUDU KIRKPINAR

KÜÇÜK ESNAFIN UMUDU KIRKPINAR
20 Haziran 2019 - 05:43
Reklam

Edirne Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Süleyman Yaşagör, mahalle bakkalları olarak 658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerini umut olarak gördüklerini ve gelecek kişilerin adeta kendilerine can suyu olacağını belirtti.
MİSAFİRLERE SAYGILI VE HOŞGÖRÜLÜ DAVRANALIM
Okulların kapanmasıyla beraber mahalle bakkalını ayakta tutan öğrencilerin gidişi sonrası işlerin düştüğünü belirten Süleyman Yaşagör, Geride bıraktığımız Ramazan bayramında küçük esnaf beklentisini altında kaldı. Okulların tatile girmesiyle beraber şehirin boşalmasıyla beraber küçük esnafımız  ‘öğrenci ekonomisinden’ faydalanamıyor. Küçük esnafımızın bundan sonraki beklentisi 1 – 7 Temmuz tarihileri arasında yapılan Tarih Kırkpınar Güreşleri’nden beklentimiz var. Edirne’ye gelecek misafirlerimiz var. Biz esnaflar olarak gelenleri,  müşteriden ziyade  misafir olarak kabul etmeliyiz. Kırkpınar için gelecek misafirlerimize saygılı, hoşgörülü davranmalıyız ki bizim Edirne’mizi diğer gittikleri illerde ilimizi tanıtıcı temsilcileri olmasını diliyoruz. Esnafımız bunlara dikkat etmesi lazım. Edirne’nin daha iyi tanıtılması amacında il dışından gelen güreş severlere daha dikkatli davranarak her geleni turizm elçisi görmeliyiz” dedi.
BAKKAL AYNI ZAMANDA BİR REHBERDİR
Yaz mevsimi olduğundan ötürü genelde içecek gruplarına ağırlık verdiklerini ifade eden Yaşagör,”Edirne’ye gelen turistler güreşlerin dışından bölgemizin tarihi yerlerini, kültür değerlerimizi görmelerini tavsiye etmeliyiz. Kırkpınar’da esnaflar  olarak bir hazırlık içerisindeyiz. Mevsimsel olarak satılan ürünlerimiz olacağından biz esnaflar olarak yatırımlarımızı ve içecek gruplarımızı çoğaltıyoruz. İnşallah Türkiye’nin dört bir yanından gelecek misafirlerimize başarılı bir Kırkpınar geçirmemiz dileğindeyim. Biz esnaflar olarak Edirne’yi en iyi şekilde temsil etmek için hazırlanıyoruz. Esnaflarımız bir yandan da turizm elçisi olarak görev yapacaklar. Çünkü her mahallenin köşesinde küçük bakkal esnafımız bulunuyor. Onlar gelen misafirlere bir yandan rehberlik edecekler” diye konuştu

                                                                                                                                           MERT SOYLU

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI