KUR’AN BAŞARIYI KATLAR

KUR'AN BAŞARIYI KATLAR

KUR'AN BAŞARIYI KATLAR

KUR'AN BAŞARIYI KATLAR
20 Haziran 2019 - 05:48
Reklam

Mevlana Camisi'nde Kur'an kurslarının başlaması dolayısıyla düzenlenen törende hafızlık kursu, şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında başarıya giren öğrenciler ödüllendirildi. Edirne Müftüsü Emrullah Üzüm, “Tarihimizde birçok bilim insanımız hafızdır ve bunlar dünyada çok başarılı seviyelere ulaşarak medeniyette önemli yapı taşlarını oluşturmuşlar” dedi.
 
Edirne Müftüsü Emrullah Üzüm, gazetecilere yaptığı açıklama, kurslarda disiplinli ve başarılı bir çalışma yapıldığını söyledi.
 
Edirne ve ilçelerinde 4 bin öğrencinin yaz döneminde Kur'an kursuna başlayacağını belirten Üzüm, " Hafızlık kurslarımızda, yaz kuran kurslarımız da talep çok olmaya başlaması sevindirici. Kuran kurslarına katılan öğrencilerin akademik başarısı daha fazla oluyor. Bu kurslara katılanlar daha disiplinli çalışma yaşıyorlar ve bunu hayatları ile de özdeşleştirip hayatlarında ki disiplini öğrenmiş oluyorlar. Yaz döneminde kuran kurslarımızla camilerimiz cıvıl cıvıl oluyor, bu çalışmalar kışın okullara da yansıyor” diye belirtti.
 
Edirne ve ilçelerinde 4 bin öğrencinin yaz döneminde Kur'an kursuna başlayacağını belirten Üzüm, "Biz güzel bir uygulama yapıyoruz. Kurslara gelen öğrencilerin okullarında derslerinde gösterdiği başarıyı, okullarına devam alışkanlığını da kontrol ediyoruz. Kurslarımızda çok küçük yaşlarda hafızlığını bitirip, okuldaki derslerinde takdir alan öğrencilerimiz var. Kur'an kursuna katılan öğrenciler okullarında da başarılı. Öğrencilerimiz dinin hayatın her alanında her anında olduğunu öğreniyorlar. Birçoğu ileride devlet kademesinde çok idealiz öğrencilerimiz yetişiyor." diye konuştu.
 
Kuran ve hafızlık kurslarının tarihte de önemli örnekleri olduğunu söyleyen Üzüm, şunları kaydetti:
"Osmanlıda, Fatih Sultan Mehmet Han 9 yaşında hafız olmuş, İbni Sina Kur-an'ı Kerim'i 6 ayda hıfzetmiş. Bizim de kurslar yardımıyla 8 ayda Kur-an'ı Kerim'i ezberleyen öğrencimiz var. Öğrencilerimizde hem bu anlamda hem de akademik olarak güzel başarıları var. Tarihimizde hafızlıkla buluşanlar sanat, estetik ve mimari alanında daha başarılı olmuş. Tarihimizde birçok bilim insanımız hafızdır ve bunlar dünyada çok başarılı seviyelere ulaşarak medeniyette önemli yapı taşlarını oluşturmuşlar” dedi.

                                                                                                                                  YEŞİM DRAMALI

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...