KUKLA VE PANDOMİM GÖSTERİLERİ TİYATRO İLE...

KUKLA VE PANDOMİM GÖSTERİLERİ TİYATRO İLE BULUŞUYOR

KUKLA VE PANDOMİM GÖSTERİLERİ TİYATRO İLE BULUŞUYOR

KUKLA VE PANDOMİM GÖSTERİLERİ TİYATRO İLE BULUŞUYOR
01 Ekim 2019 - 04:08

YEŞİM DRAMALI
Edirne Düşülke Atölyesi bu güne kadar Saraçlar Caddesinde kukla ve pandomim gösterileri ile sürdürdükleri faaliyetlerini amatör tiyatro sahnesine taşıyor. Genel Sanat Yönetmeni Batuhan Öztürk, Ve biliyoruz ki, yine birçoğumuzun cep telefonunda canlı heykellerimizle çektirdiğiniz hatıra fotoğrafları mevcut. Şimdi ise bunların karşılığında kumbaramızda paylaştığınız bozuklukların hesabını verme zamanı dedi ve tüm Edirnelileri kombin bilet alarak destek olma çağrısında bulundu.
Düşülke Atölyesi Genel Sanat Yönetmeni Batuhan Öztürk  şu açıklamalarda bulundu; “Bizler geçtiğimiz iki sezon boyunca Edirne sokaklarında elimizden geldiğince çocuk kalplere dokunmaya çalıştık hikâyelerimizle. Canlı heykel performanslarımızla tarihi karakterleri yaşatma., çalıştık bir nebze de olsa. Üniversitede öğrencilere sahne aldık. Son olarak da Valilik desteği ile önce Edirne Kırmızısını Hikayesini taşıdık sahneye sonra Edirne’nin Kırmızısını Edirne’nin Ramazanını yaşatmaya çalıştık Saraçlar Caddesinde.
Bizlerle paylaştığınız gülümsemenizle daha çok okuduk daha çok araştırdık daha çok çalıştık. Umut olduğunuz sözlerinizle daha çok sarıldık işimize. Daha yolun çok başında olduğumuzu biliyoruz. Şimdi ise sokakta beton yığınlarının arasına masal mayalamaya çalışarak başladığımız serüvenimize artık küçük sahnemizle devam etmekteyiz. Sayın Valimiz Ekrem Canalp, Dünya Tiyatro Günü'nde verdiği Edirne'de Devlet Tiyatrosu müjdesi ile Edirne halkını heyecanlandırdığı kadar bizleri de heyecanlandırmıştır muhakkak. Sonrasına mesleğe yirmi yılını vermiş bir kalfa olarak ben de, üzerimize düşen bir görev olduğunu düşünüp şehrimizde amatör ruhla çalışacağımız bir yerleşik tiyatro hayalini, tamamı üniversite öğrencisi olan ekibimle paylaştım. Kısa bir arayıştan sonra sevgili Erdinç Ne mutlu, kafesinde bizlere çok güzel bir alan sağladı. Biz de en kısa sürede çalışmalarımıza uygun hale getirmek için kolları sıvadık.
Önümüzdeki sezonda yetişkinlerin yanı sıra çocuklara da hitap etmek istediğimizden dolayı ince eleyip sık dokuyarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Edirne halkına geniş bir repertuar sunmanın dışında tiyatro eğitimi, yaratıcı drama ve masal atölyeleri de sezondaki çalışmalarımız arasında bulunmaktadır. Bütün bu süreçte daha başarılı olmamız adına kombine iz indirim kartı alacak seyircilerimizin desteklerini beklemekteyiz. 4 Ekim Cuma günü saat 21.00 de yapacağımız açılış etkinliğimize tüm Edirne halkını davet ederiz”dedi.  
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SAROS KÖRFEZİ'NDE AY BALIĞI GÖRÜNTÜLENDİ
SAROS KÖRFEZİ'NDE AY BALIĞI GÖRÜNTÜLENDİ
KEŞAN OSB’DE İŞLER RAYINDA, UZUNKÖPRÜ OSB’DE İSE İŞLER KARIŞIK
KEŞAN OSB’DE İŞLER RAYINDA, UZUNKÖPRÜ OSB’DE İSE İŞLER...