KÜKÜLER KÖYÜ CAZİBENİN MERKEZİ OLDU

KÜKÜLER KÖYÜ CAZİBENİN MERKEZİ OLDU

KÜKÜLER KÖYÜ CAZİBENİN MERKEZİ OLDU

KÜKÜLER KÖYÜ CAZİBENİN MERKEZİ OLDU
20 Eylül 2019 - 04:21

ŞENER URFA
Süloğlu Kaymakamı Ali Açıkgöz, Küküler köyünde bulunan bungalov evleri ve 180 kuş çeşidinin bulunduğu mesire alanında, Edirne Valisi Ekrem Canalp’in destekleriyle piknik üniteleri, çocuk oyun grupları, mescid, tuvalat, otopark ve çevre düzenlemelerinin tamamlandığı müjdesini verdi.
Süloğlu İlçesine bağlı Küküler Mesire Alanı yenileme çalışmaları tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu. Edirne Valisi Sayın Ekrem Canalp’in destekleriyle oluşturulan piknik üniteleri, çocuk oyun grupları, mescid, tuvalet, otopark ve çevre düzenlemeleri sayesinde vatandaşlarımızın keyifle vakit geçirebilecekleri bir alan oluşturuldu.
AB Sınır Ötesi İşbirliği Programı IPA çerçevesinde projelendirilmiş olan bungalov evlerin ve kır gazinosunun tamirat ve vernik işlemlerinin tamamlanmasıyla Küküler Göleti, Edirne’de ve çevre illerde aktif faaliyet gösteren doğa sporları derneklerine ve çeşitli organizasyonlara ev sahipliği yapmaya başladı.
Küküler Mesire Alanında bulunan Küküler Göleti’ne su ürünlerinin sürdürülebilir olarak kullanılması ve gelecek nesillere miras olarak bırakılması, iç sulardaki su ürünleri stoklarının takviyesi amacıyla sazan balığı yavrusu bırakıldı ve balıkçılığın sürdürülebilir olması sağlanıyor.
Süloğlu Kaymakamı Ali Açıkgöz’ün talimatlarıyla, İlçe Jandarma ekiplerinin aktif faaliyetleri sayesinde alkol tedbirleri alınarak vatandaşların aileleri ile keyif ve güven içerisinde, temiz bir ortamda sosyal faaliyette bulunabilecekleri bir alan oluşturuldu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MAHALLE HALKI SEFERBER OLDU
MAHALLE HALKI SEFERBER OLDU
SELİMİYE CAMİİNDE MANEVİ MASA
SELİMİYE CAMİİNDE MANEVİ MASA