Reklamı Geç
KÜLTÜR BULUŞMALARININ KONUĞU ORHAN YAZGAN...

KÜLTÜR BULUŞMALARININ KONUĞU ORHAN YAZGAN OLDU

KÜLTÜR BULUŞMALARININ KONUĞU ORHAN YAZGAN OLDU

KÜLTÜR BULUŞMALARININ KONUĞU ORHAN YAZGAN OLDU
15 Mart 2019 - 06:56

Trakya Üniversitesi Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen kültür buluşmalarının 13. Konuğu iş insanı Orhan Yazgan oldu.

             Edirne Özel Sağlık Hizmetleri Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Yazgan, üniversite öğrencilerine tavsiyelerde bulunarak, risk almaları gerektiğini belirtti.

Konuşmasına  kendi hayatından anekdotlarla başlayan Orhan Yazgan gençlere, risk almadan hayatta başarılı olamayacağını  ticaret de siyaset de yapılacaksa risk alınması gerektiğini  belirterek “ risk alarak ilerleyebilirsiniz “dedi.

Kitap okumaları gerektiğini kitabın insanı farklılaştırdığına da değinen  Yazgan,  kitap okuyan insanın dünyayla bağının gelişeceğine  diyerek üniversite öğrencilerine öğütlerde bulundu. Yazgan, konuşmasında “Başarının bir sırrı yoktur. Sizlerle bir şeyler paylaşabiliyorsam konuşabiliyorsam kendimi ifade edebiliyorsam bu bir başarıdır. Kendinize güvensizlik duymayın, kendinize inanın ve şuan ki bulunduğunuz şartların kıymetini bilin, biz daha zor şartlardan bu günlere geldik ’diyerek, kendisinin de bu sıralardan geçtiğini belirtti.   

       Konferans daha   sonra İpsala Meslek Yüksekokulu Müdürü  Dr. Öğretim Üyesi Hayati Arda  ve  Baran Yazgan’a,  Orhan Yazgan’a okul adına plaket verdiren, Edirne Meslek Yüksekokulu  Müdürü Doç. Dr. Mustafa Hatipler,  Yazgan’ın iş adamı kimliğin yanı sıra iyi insan olmanın özelliklerini taşıdığını, üniversite öğrencilerine derslerin yanı sıra  hayata dair bilgiler vermek amacıyla  kültür buluşmaları düzenlediklerini belirterek, ‘ Sayın Yazgan rol model kimliği ile Edirne’ye hizmet eden insanlarımızdandır, kendisi  alanında başarılarının yanı sıra insani özellikleri ile de kişiliğinden  ödün vermeyen, vefa sahibi çizgisi olan, hayatla mücadele ederken  asla çizgisinden  sapmayan  bir insandır” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HİPERTANSİYON VE OBEZİTE KONUSUNDA BİLGİLENDİRDİLER
HİPERTANSİYON VE OBEZİTE KONUSUNDA BİLGİLENDİRDİLER
FİDELERE İLGİ ARTIYOR
FİDELERE İLGİ ARTIYOR
Reklamı Geç