KULÜBE HİÇ BİR ZAMAN SİYASET BULAŞTIRMADIM

KULÜBE HİÇ BİR ZAMAN SİYASET BULAŞTIRMADIM

KULÜBE HİÇ BİR ZAMAN SİYASET BULAŞTIRMADIM

KULÜBE HİÇ BİR ZAMAN SİYASET BULAŞTIRMADIM
14 Mayıs 2019 - 08:23
Reklam

Edirnespor Başkanı Savaş Üner, ve Edirne Spor Extra İnternet Sitesi Genel Yayın Yönetmeni Levent Takan, ile Edirnespor’un 53’üncü kuruluş yıldönümünde bir söyleyişi gerçekleştirdiler. Edirnespor’un Başkanı Savaş Üner, enine boyuna konuştu.
Üner, Tüm camianın kuruluş yıl dönümünü kutladı ve tüm çabalarının Edirnespor’u uzun yıllar yaşatmak ve özlenen başarıları yakalamak olduğunu ifade etti.
KENDİLERİ GİTMEK İSTEDİ
Taraftarlardan gelen soru üzerine Savaş Üner, şöyle cevap verdi;
Alt yapıdan gelen çocuklar neden gönderildi den başlayalım. O çocuklar kendileri gitmek istedi, yani Batuhan ve Medet. Hatta Batuhan’ın Kavaklıspor’a gitmesini ben de istedim. Bu çocukların daha yaşları genç. Bizde süre alamıyorlardı. Sonuçta bu çocuk yarım saat, 45 dakika, ilk devre veya ikinci devre yeni ligde oynadığı zaman daha fazla tecrübe kazanıyorlar. O yüzden biz de Kavaklı Belediye Başkanı ve kulüp başkanı ile konuştuk ve size futbolcu lazımsa, devre arası epey bir oyuncu gönderiler, onlar da bu teklifimizden memnuniyet duydular. Bunun üzerine biz de Batuhan’ın durumu anlattık, kendisi de bunu kabul etti ve Kavaklıspor’a gitti.
Medet’e gelince. O da gitmek istedi ve biz onu da Kavaklıspor’a göndermek istedik. Çünkü Medet yetenekli ve gelecek vaat eden bir futbolcu. Ama Medet “Ben Edirne 1.Amatör’de oynayan Mega Genç’e gitmek istiyorum” dedi. Bizim de ayrılmak isteyen hiçbir futbolcuyu zorla tutacak halimiz yok.
Altyapıdan, U17, U19’lardan A-takımı antrenmanlarımıza sürekli çıkan 4-5 oyuncumuz oluyor. Kalecileri bile A-takım kalecileri ile antrenman yapıyorlar. İnsanlar ‘O neden gitti, bu neden gitti’ diye soracaklarına, antrenmanlara gelip izleseler, alt yapı için neler yaptığımızı da görecekler.
Adnan Toros ile devam edip edemeyeceğimize gelince. Önce bir kongremizi yapalım. Bakalım biz mi devam edeceğiz, başka arkadaşlar mı göreve gelecek, kim gelecek? Bu durum netleşmeden Adnan Toros ile devam edip etmeyeceğimizi netleştiremeyiz. Bu konuda benim net cevap vermem şimdilik doğru değil.
DEVAM EDERSEM, ADNAN TOROS İLE ÇALIŞABİLİRİM!
Adnan Toros ile ilgili bir başka soru da şöyle; Adnan Toros ile tekrar çalışır mısınız?
SAVAŞ ÜNER: Ben devam edersem, çalışırız herhalde, neden çalışmayalım ki? Geçmiş dönemlerde de hocalarımızla devam ettik. Ama yine bu konuyu oturup hep beraber konuşur bir karara varırız. Ben kulüp başkanı olsam da sonuçta başımızda bir belediye başkanımız var, onunla da oturup konuşuruz ve bir karara varırız.
KULÜBE HİÇ BİR ZAMAN SİYASET BULAŞTIRMADIM!
Merak edilen ve en çok tartışılan konu “Son 3 hafta da ne oldu da 5 puan öndeyken 1 puan geriye düşüp şampiyonluğu kaçırdık”. Evet, ne oldu da şampiyonluk gitti?
SAVAŞ ÜNER: Önce şunu söylemek isterim. Bu soru sorulurken bizi yıpratan ve üzen sözler de söyleniyor ve biz de okuyor, duyuyoruz. Ama herkes emin olsun ki, onların üzüntüsünden biz yüz kat daha fazla üzülüyoruz. Çünkü onlar gelip sadece maç seyrediyorlar, ama biz bunlarla yatıyoruz, bunlarla kalkıyoruz. Ben evime gitmiyorum, çoluğumu, çocuğumu görmüyorum. Gecemi gündüzüme kattım ve bu takımla uğraştım. Benim yaşadığım stresi ve üzüntüyü benim yakınımdakiler biliyor. Bir de “Seçim bitti, şampiyonluk gitti” diyorlar. Böyle bir düşüncemiz varsa bunu yapan şerefsizdir, namussuzdur. Bu kadar açık ve net. Ben başkanlığım süresince Edirnespor’a siyaseti karıştırmadım. Benim yönetimimde  AK Partili, MHP’li CHP’li üyeler var. Hep beraber oturup hep beraber karar veriyoruz. Ben hiçbir zaman tek başına karar veren olmadım. Genel kaptanımızla, sportif direktörümüzle, yöneticilerimizle hep beraber karar verdik.
Takımımız şampiyonluk için yeterli miydi? Yetersizdi. Bizim kadromuzda şampiyonluk yaşamız, final maçları oynamış oyuncular yoktu. İlk yarı zaten biz şampiyonluğa oynayacak bir takım kurmadık. Ama kafa kafaya gidersek bizim planımız vardı, ikinci yarı takviye yapıp şampiyonluğu zorlarız diye düşünmüştük. İlk yarı iyi gittik ama ilk yarı sonunda 11 oyuncu ile yollarımız ayrıldı.
BU TAKIMIN ŞAMPİYON OLMASINI İSTEMEYEN ADAM DEĞİLDİR
Giden bu oyuncular kendileri mi gitti, yoksa hoca değişikliğinden sonra Adnan Toros’un isteği ile mi gönderildiler?
SAVAŞ ÜNER: Bizim raporumuz, Genel Kaptan, Futbol Şube Sorumlumuz ve hocanın raporları doğrultusunda giden oyuncular. 11 oyuncu ile yollarımızı ayırdıktan sonra ikinci yarıda 8 oyuncuyu da kadromuza kattık. Ama aldığımız bu 8 oyuncudan tereli faydayı alamadık. Bu 8 oyuncudan sadece 1-2 oyuncu kadroya girip oynayabildi. Ama şansımız yine iyi gitti, Allah’da yanımızda oldu ve son 3 haftaya kadar iyi gidip 5 puan önde olduk. Son 3 haftaya 5 puan önde girip bu şansı yakaladıktan sonra ben bu kadar adi, şerefsiz miyim, Edirne’nin bu zamana kadar  özlemle beklediği şampiyonluğa engel olacak kadar karaktersiz bir insansam Allah zaten benim belamı versin. Bu herkes için geçerli. Hoca için de geçerli, oyuncu için de geçerli, Genel kaptan, Belediye Başkanımız… Bunu isteyen adam, adam değildir. Yani bu takım şampiyon olmasın diyen.  Ama bazı insanlar o kadar rahat atıp tutuyorlar ki. Yok kulüp maçı sattı, yok bunu yaptılar. Bunun için açıkçası çok kırgınım. Yıllardan beri Edirnespor ne haldeydi, biz nerelere getirdik. Geçmişimizi göreceğiz ki, geleceğimizi görelim.
İKİNCİ YARI TRANSFERLERİMİZDEN VERİM ALAMADIK
Siz de söylediniz, seyredenler de gördü. Alınan bu 8 oyuncudan verim alınamadı, çoğu kadroya giremedi. Şimdi bunlar yanlış transferler miydi?
SAVAŞ ÜNER: Şimdi bu transferler genel kaptan, futbol şube sorumlusu ve hocanın bilgisi dahilinde alındı. Ben hiçbir zaman transferlere karışmadım. Herkes bilsin. Ben kulübün başkanıyım ve ağırlıklı olarak işin finans kısmıyla ve işletmesiyle ilgileniyorum. Bide futbol şube sorumlumuz, basketbol şube sorumlumuz var. Onları niye görevlendiriyoruz ? O zaman her şeyi ben yapayım. Genel kaptan var, futbol şube sorumlusu var. Biz bir komite kuruyoruz, onlar çalışıyor. Komitenin içine ben de giriyorum. Tespit edilen futbolcu isimlerini yönetimde konuşup ona göre alıyoruz. Aldığımız 8 oyuncu bilinen, araştırılan ve geçmişi iyi oyunculardı. Ama bazen maya tutmuyor ve olmuyor. Ancak 2-3 oyuncudan yararlanabildik. Elbette yaptığımız transferlerde hatalar oldu.
DEVAMI YARIN
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...