MAHALLE BAKKALLARI ‘AHDE VEFA’ BEKLİYOR

MAHALLE BAKKALLARI ‘AHDE VEFA’ BEKLİYOR

MAHALLE BAKKALLARI ‘AHDE VEFA’ BEKLİYOR

MAHALLE BAKKALLARI ‘AHDE VEFA’ BEKLİYOR
17 Kasım 2021 - 09:57

Edirne Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkan vekili Orhan Özçetin, marketlerin günde 2 kez fiyat değişikliği yaparken bakkalların ise aylardır fiyat değişikliği yapmadığını söyledi. Mahalle halkının bakkallara ‘ahde vefa’ örneği göstermesi gerektiğini belirten Özçetin, “zor günler yaşayan vatandaşlarımız daha da mağdur olmasın diye, zam bile yapmıyoruz. Ama bize de sahip çıkmaları gerek” dedi.


Özçetin, açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Marketler sürekli zam yaparak fiyatlarını güncelliyorlar. Ama mahalle bakkalı böyle bir şey yapmıyor. Aydan aya fiyat güncellemesi yapıyor. Çoğu esnaf arkadaşımız ise aylardır fiyat güncellemesi yapmıyor. Pandemiyle birlikte vatandaşlarımız ekonomik yönden zor günler geçiyor. Mahalle bakkalları olarak biz de kendilere destek olmak adına fiyatlarda değişim yapmıyoruz. Gelen zamları mahalle halkına yansıtmamaya çalışıyoruz.  Bakkalcı esnafımız zor durumda. Halkımızın da ahde vefa göstermesi gerekiyor. Yeri geldiğinde veresiye veren kişi bakkal oluyor. Marketlerden veresiye alış veriş yapamıyorlar.
Market fiyatları indirimli gibi görünse de çoğu ürün bakkallarda daha ucuz. Onlar belli ürünlerde indirim yapıyor ama diğer ürünler bakkal fiyatlarının üzerinde. Vatandaşlarımız lütfen alışverişlerini bakkallardan yapsınlar ve bakkalların yaşamasını sağlasınlar. Yoksa ilerleyen günlerde bakkalcıları kötü günler bekliyor. Bakkallar kapanırsa marketler daha da tekelleşecek ve fiyatlar daha da artacak. Vatandaşlarımızın ileriye dönük düşünmesini istiyorum” dedi.CANAN KAYA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"TÜRKİYE SİNAGOGLARI" FOTOĞRAF SERGİSİ EDİRNE'DE AÇILDI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI