MARATON "TEDBİRLİ" KOŞULACAK

MARATON "TEDBİRLİ" KOŞULACAK

MARATON "TEDBİRLİ" KOŞULACAK

MARATON
17 Haziran 2020 - 00:57
Reklam

Türk Yunan Bulgar Dostluk Grubu Derneği (TUYUB) Başkanı Önder Akdağ, 6. Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu'nun yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında eylül ayında kontrollü şekilde yapılacağını söyledi.
Edirne Belediyesine ait Edirne Kent Ormanı'nda Türk Yuna Bulgar Dostluk Grubu Derneği tarafından düzenlenen basın toplantısında Başkan Akdağ; normalleşme uygulamaları çerçevesinde spor etkinliklerinin yapılmaya başladığını ifade etti.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleşemeyen etkinlikler Gençlik ve Spor Bakanlığı ve federasyonun organizasyonu ile 15 Temmuz’da etkinliklerin startının verileceğini duyuran TUYUB Akdağ; “15 Temmuz’da federasyonun yapacağı bir organizasyonla bu yarış ve koşularla ilgili sürece başlamış olacağız. Bizde 13 Eylül’de bu koşuyu gerçekleştireceğiz. Bütün hazırlıklarımızı ona göre yapıyoruz” dedi.
Maraton güzergahında TUYUB ve TUYUBİS olarak önümüzdeki  günlerde sıfır atık adı altında çevre temizliği yapacaklarını da belirten Akdağ; “Bu maratonun teması kapsamına, sıfır atık ve çevre  hakkında konferanslar yaptık bunlarla ilgili sokak sergilerimiz vardı bunlara ara verdik. Maratonun güzergahı önümüzde ki günlerde TUYUB BİS olarak bir parkur temizliği yapacağız onunda zamanını sizlerle paylaşacağız”diye söyledi.
Kayıtların internet sitesi üzerinden devam etiğini ve yabancı sporcuların kayıt yaptırdığına dikkat çeken Akdağ; “Maratona kayıtlarımız devam ediyor, yabancı sporcularımızda var, Yunanistan’dan 50’yi aşkın sporcu kaydımız var, herhangi bir iptal söz konusu değil. Spor bir dostluk, kardeşlik, barıştır sporcularımı da bu şekilde düşündüğüne eminim, bu süreci sorunsuz atlatmak için elimizde gelen çabayla çalışmaya devam ediyoruz. Maraton bu yıl bakanlığın belirlediği tedbirler kapsamında koşulacak. Koşu güzergahında herhangi bir değişiklik yok. Pazarkule de Yunan tarafından çıkışla ilgili bir durum söz konusu, biz yine Türk sınır çizgileri içerisinde tampon bölgeden dönerek koşumuzu gerçekleştireceğiz” dedi.
YEŞİM DRAMALI
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TÜ’YE ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERDEN YOĞUN İLGİ
TÜ’YE ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERDEN YOĞUN İLGİ
SAADET PARTİSİ ŞOFÖRLER ODASINI ZİYARET ETTİ
SAADET PARTİSİ ŞOFÖRLER ODASINI ZİYARET ETTİ