MEMLEKET PARTİSİ İLÇE BAŞKANLARINI TANITTI

MEMLEKET PARTİSİ İLÇE BAŞKANLARINI TANITTI

MEMLEKET PARTİSİ İLÇE BAŞKANLARINI TANITTI

MEMLEKET PARTİSİ İLÇE BAŞKANLARINI TANITTI
14 Ekim 2021 - 10:10

Edirne’de gazeteciler ile bir araya gelen Memleket Partisi İl ve İlçe Yöneticileri, ekonomiden seçime birçok konu hakkında açıklamalarda bulundu.
Memleket Partisi İl Başkanı Oktay Bozkurt tarafından düzenlenen basın toplantısında Edirne ilçe başkanları tanıtıldı. Düzenlenen basın toplantısına Memleket Partisi Parti Meclis Üyesi ve Genel Sekreter Danışmanı Erdem Bircan, Merkez İlçe Başkanı Osman Gazi Sırman, Uzunköprü İlçe Başkanı İnanç Sülüş, Keşan İlçe Başkanı Salih Kirezci, Enez İlçe Başkanı Osman Tezer ile partililer katıldı. Açıklama yapan Memleket Partisi İl Başkanı Oktay Bozkurt, Atatürk’ü sevmeyen partimize gelmesin gibi bir çok ilkleri geçekleştiren parti olduklarını belirtti.
Üyelerine desteği ile kurulan bir parti olduklarını belirten Memleket Partisi İl Başkanı Oktay Bozkurt,“Çok kısa bir süre içinde partileşme sürecine girdik ve bu sürede değişik spekülasyonlar oldu, kuramazlar yapamazlar şeklinde. Şu an 54 ilde kuvayı milli ruhuyla üyelerin desteği ile kurulan bir partiyiz. Bu parti 6 ay içinde yönetimlerini oluşturdu, il ilçe kongrelerini tamamlayıp büyük kurultayı yaptı. Erdem Bircan, parti meclisine girdi. Edirne örgütü olarak en hızlı örgütlenen illerden biri olduk. En hızlı sahalarda olanlarda yine biz olacağız. Bu yolda Edirne’mizden Parti Meclisine rahmetli vekilimiz Erdin Bircan’ın oğlu Erdem Bircan’ı 11. Sıradan seçmiş olmamız ve kendisinin genel sekreter danışmanı olarak atanması da bizler için ayrıca sevindiricidir. Bu vesile ile Edirne’miz ve genel merkezimiz arasında koordineli ve doğru bilgi akışıyla çalışacak olmamız bizleri daha güçlü kılacaktır.”dedi.
ATATÜRK’Ü SEVMEYEN PARTİMİZE GELMESİN
 Bozkurt; “Biz parti olarak Edirne siyasetinde sessiz kalıyoruz. Sadece izliyoruz. Şu an Atatürk sevgisi veya Atatürk sevdası diye yola çıkıyoruz. Bazı insanlar diyor ki Atatürk’ü kullanarak siyaset yapıyorlar. Biz Atatürk’ün ilkelerine devrimine her şeyine sahip çıkıyoruz. Mevcut olan Atatürkçü denilen partilerde şu an Atatürk’e küfür eden insanlara rozet takılıyor. Biz Atatürk’ü kalben seviyoruz, bazıları banknotların üzerinde seviyor diye düşünüyoruz.  Bizim ilham kaynağımız iki çift mavi göz. Çizgimiz Mustafa Kemal Atatürk. Bugüne kadar hiçbir genel başkan Atatürk’ü sevmeyen partimize gelmesin diye. Bu ilki gerçekleştiriyoruz. Türkiye’de bugüne kadar yapılmayan bütün ilkleri biz gerçekleştiriyoruz. Çok kısa zamanda 54 tane il başkanlığı kuruyoruz ve yakın zamanda üye sayımız aşırı şekilde yükselecek. 81 ilde yılbaşına kadar tamamlayacağımızı düşünüyorum”.
2023 SEÇİMLERİNDE PARTİMİZ OY PUSULASINDA YER BULURKEN CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZ MUHARREM İNCE OLACAKTIR
2023 seçimleri için şimdiden sahalara inmeye başladıklarını aktaran İl Başkanı Bozkurt; “Memleket Partisi işte tam da bu yüzden tam zamanında kurulmuştur. Ekonomi, sağlık, eğitim, yargı ayaklar altındadır. Ne bir sistem vardır ne bir planlama. Memleket Partisi olarak biz bunları düzeltemeye talibiz. 3 koltuk fazla kapma siyasetinin Türkiye’nin çeyreğini bile ikna etmeye yetmediğini görmek gerekir. Vatandaş sadece çözüm istemiyor. Çözüme ikna olmak istiyor lakin 20 yıl kaybettik bir 5 yıl daha kaybetmeye tahammülümüz yoktur. Bizim bunlara çözümlerimiz var. Vatandaşı da nasıl ikna edeceğimizi biliyoruz. Artık sahaya iniyoruz. Partimiz resmiyete kavuştuğuna göre önümüzde seçimlere kadar sıkı çalışmamız gereken bir dönem var. 2023 seçimlerinde partimiz oy pusulasında yer bulurken üyelerimizin de desteğini aldığı takdirde genel başkanımız Muharrem İnce Cumhurbaşkanı adayımız olacaktır”.
 
ESNAF KAN AĞLIYOR
Edirne ekonomisi hakkında konuşan Bozkurt; “ Bizim genel başkanımız demişti ki Recep Tayyip Erdoğan seçilirse Dolar 8-10 lira olacak diye. Şu anda Dolan 8-10 lira. Edirne ekonomisi Bulgar esnafına yönelmiş durumda. Bulgar gelirse para kazanıyoruz, gelmiyorsa para kazanamıyoruz. Şu an o konuma geldik. Esnaflar kan ağlıyor. Bunlar dile gelmiyor. Türkiye yanıyor. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımız bin liralık alış veriş yaptı. Hangi vatandaş bin liralık alış veriş yapabiliyor. Bir de ucuz denildi.  Şu anda büyük marketlere gittiğinizde nohudun mercimeğin arkasında Küba yazıyor Meksika yazıyor. Türkiye’yi dışa bağımlı ülke” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TAVUS KUŞU 7 AYDIR KAYIPTI, BULAN VATANDAŞA PLAKET VERİLDİ
TAVUS KUŞU 7 AYDIR KAYIPTI, BULAN VATANDAŞA PLAKET VERİLDİ
MERİÇ NEHRİNDE BOTTA ELE GEÇİRİLEN KÖPEKLERİN TEDAVİSİ SÜRÜYOR
MERİÇ NEHRİNDE BOTTA ELE GEÇİRİLEN KÖPEKLERİN TEDAVİSİ...