MERİÇ KÖPRÜSÜ TRAFİĞE KAPANDI

MERİÇ KÖPRÜSÜ TRAFİĞE KAPANDI

MERİÇ KÖPRÜSÜ TRAFİĞE KAPANDI

MERİÇ KÖPRÜSÜ TRAFİĞE KAPANDI
29 Ağustos 2019 - 04:04
Reklam

Karaağaç Mahallesi ile Edirne arasında ulaşımın yapıldığı Meriç Nehri üzerindeki Tarihi Meriç Köprüsü'nün restorasyon çalışmaları dolayısıyla araç trafiğine kapatılırken, yapımı tamamlanan Tunca Köprüsü’nün 5 Eylül’de araç trafiğine  açılacağı öğrenildi.
Daha önce tarihi Tunca Köprüsü restorasyon çalışması kapsamında araç trafiğine kapatılmıştı. Burada çalışmaların tamamlanması sonrası köprünün açılması beklenirken, Karaağaç’ta bulunan esnaflar; Meriç Köprüsü’nün kapanması ve Karaağaç’a bağlayan yan yolunda kapanması sonrası iyicine zor duruma düşmüş oldular.
MERİÇ KÖPRÜSÜ’NDE ÇALIŞMA 13 HAFTA  SÜRECEK
Şehir merkezi ile Karaağaç Mahallesi arasındaki bağlantıyı sağlayan tarihi Meriç Köprüsü’nün bozulan zemin taşlarının onarımının 13 hafta süreceği bellirtildi. Bu süre zarfında bu bölgeye ulaşım sağlanamayacak. Çalışmaların tamamlanması sonrası köprüler trafiğe açılacak.
ESNAF TEPKİ GÖSTERİYOR
Meriç Köprüsü trafiğe kapatılırken kendilerine herhangi bir bilgi verilmediğini belirten Karaağaç Esnaflarından Cesur Pakarda,“Ben Karaağaç’tan çıktım Meriç Köprüsü’nün önüne kadar geldim. Diğer köprüyü kullanmadım, buraya geldiğimde de sürprizle karşılaştım. Bu yapılan işlerin hiç birinde bize bir bilgi verilmiyor. 2 köprüyü, 2 ayda bitireceklerini söylediler ama yalnızca Tunca Köprüsü’nde çalışmalara başladılar ve 2 aydır orası kapalı. Şu anda çalışmaları başlayan Meriç Köprüsü de 2020’de anca açılır. Burada biz esnaflara bir yönlendirme, bilgilendirme dahi yapılmadan köprünün kapatılması doğru bir karar değil. Meriç Köprüsü açık diye buraya geldim. Benim gibi birçok araç da gelip geri dönmek zorunda kaldı. Sivil Toplum Örgütlerinin bu işe duyarlı olması ve özellikle siyasi parti yetkililerinin kendilerini değil; esnafları da düşünmeleri gerekir. Bizler burada esnaf olarak mağduruz. Ticaret Odası, Ticaret Borsası bizim sesimizi duyun. Şu anda da köprünün başına koydukları demir parmaklıklarda yayaların geçmesi için çok ufak bir yer bırakmışlar. Köprü kanadı ile arasında bir karış yer var. Geçmeye çalışan vatandaşlar buradan nehre düşme ihtimalleri çok fazla.” İfadellerine yer verdi. MERT SOYLU

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI