MİLLİ ANTRENÖR BURAK PROMET EDİRNESPOR’DA

MİLLİ ANTRENÖR BURAK PROMET EDİRNESPOR’DA

MİLLİ ANTRENÖR BURAK PROMET EDİRNESPOR’DA

MİLLİ ANTRENÖR BURAK PROMET EDİRNESPOR’DA
14 Ekim 2020 - 10:20
Reklam

Geçtiğimiz yıl kurularak Edirne yüzmesine yeni bir soluk kazandıran Edirnespor Su Sporları kulübü transferde yılın bombasını patlattı.
Edirne’de yetişerek Fenerbahçe Spor Kulübü ve FMV Işık Spor Kulüplerinde önemli başarılara imza atan, sonrasında Türkiye Yüzme Federasyonu ile kariyerine devam edip şu an halen Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezleri genel koordinatörlük görevini de yürüten milli antrenör Burak Promet bugün düzenlenen imza töreniyle Edirnespor Su Sporları kulübü teknik direktörlük görevine getirildi.
Transferle ilgili açıklamada bulunan kulüp başkanı Av. İbrahim Doğan “ Burak Promet geçmiş yıllarda gerek Edirne gerek Türk yüzmesi için bir çok başarılı sporcu yetiştirmiş, önemli başarılara imza atmış bir antrenör. Büyük hedeflerle kurduğumuz kulübümüze güç katacağından ve Edirne yüzmesine özlenen başarıları kazandıracağından eminim. Kendisinin tekrar Edirne’de görev alacak olması ilimiz için çok büyük bir şans. Yaklaşık 6 aydır bir diğer milli antrenörümüz Ecem Nalkıran’la çalışmalara başlayıp hedeflerimiz doğrultusunda önemli bir yol katettik, Burak hocamızın da kulübümüze katılmasıyla ekibimiz tamamlandı. Bundan sonra çok çalışıp kısa zamanda Edirneli sporcularımızla kürsüleri domine edeceğiz ve altyapımızdan yetişen milli sporcularımızla ülkemizin bayrağını zirveye taşıyacağız.” dedi.
TEKRAR EVİMDE OLDUĞUM İÇİN MUTLUYUM
Edirne’de doğup büyüyen, Trakya Üniversitesi Besyo mezunu olarak antrenörlük kariyerine Edirne’de başlayan ve Türk yüzmesine bir çok başarılı milli sporcu yetiştiren Burak Promet “Doğup büyüdüğüm ve kendimi herzaman ait hissettiğim şehirde tekrar görev alacak olmak benim için mutluluk ve onur verici. Edirne’de antrenörlük yaptığım dönemde sporcum olan Av. İbrahim Doğan’ın kulüp başkanımız olması, bir diğer eski sporcum Ecem Nalkıran’ın ise meslektaşım olarak birlikte çalışacak olmamız ise tarif edilemez bir duygu. Bu görevi kabul etmemdeki en büyük etken de yakalanan bu güzel sinerji. Bir diğer etken ise Edirne’mizdeki sporcu potansiyeli. Tüm bu etkenler biraraya gelince başarının oluşması için hiç bir engel yok. İnanıyorum ki çalışmalarımız çok kısa zamanda meyvelerini verecek ve Edirneli yüzücülerimiz parmakla gösterilecek. Tüm tecrübemi ve enerjimi Edirnespor Su Sporları kulübünün Türk yüzmesinin sporcu fabrikası olması için ortaya koyacağım. Edirne halkını bize destek olmaya ve başarılarımıza ortak olmaya davet ediyorum “dedi.
ÇOK İYİ BİR EKİP OLDUK
Edirnespor Su Sporları kulübünün altyapı sorumlusu olarak çalışmalarını yürüten milli antrenör Ecem Nalkıran “ Yaklaşık 6 aydır çalışmalarımızı her bir sporcumuzun geleceğin şampiyonu olacağı bilinciyle ve planlamasıyla yürütüyoruz. Burak hocamızın da aramıza katılmasıyla çok iyi bir ekip olduk. Kısa zamanda sürdürülebilir başarıyı yakalayacağımızdan eminim.” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“HEYECAN VE MUTLULUK İÇERİSİNDEYİZ”
“HEYECAN VE MUTLULUK İÇERİSİNDEYİZ”
OLASI FELAKETİN ÖNÜNE GEÇİLDİ
OLASI FELAKETİN ÖNÜNE GEÇİLDİ