MUTFAK AKADEMİSİ AÇILDI

MUTFAK AKADEMİSİ AÇILDI

MUTFAK AKADEMİSİ AÇILDI

MUTFAK AKADEMİSİ AÇILDI
16 Kasım 2021 - 09:54

Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan Mutfak Akademisi, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın katılımıyla açıldı. Mutfak Akademisi ile yemek tutkunlarına ve profesyonel olarak mutfağa ilk adımını atmak isteyenlere yönelik kurslar verilecek.
Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösterecek olan Mutfak Akademisi, eğitimlerine başladı.  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın katılımıyla açılışı gerçekleştirilen Mutfak Akademisi'nde, Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde kadınlara yönelik kurslar açılacak. Mutfak Akademisi Türk Mutfağı Kursu’na katılanlar, Aşçı Yardımcısı Kursu Sertifikasının sahibi olabilecek.
Turizmin en önemli ayaklarından birinin de gastronomi olduğunu belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, "Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürümüz Özlem Takındı bu projeyi başlattı. Mutfak Akademi diye. Gastronomi çok önemli turizmin en önemli ayaklarından biri.  Biz de büyük bir memnuniyetle destekliyoruz. Yemek, hepimizin için önemli. Kadınlarımız yeter ki üretsin, bir restoranda açarız, Edirne Belediyesi Edirne Kadınları Mutfağı diye. Bundan çok da mutlu olurum. Edirne bir turizm kenti. Dünyada en çok turist çeken ilk 100 şehir arasında 68. sırada. Türkiye'de de İstanbul ve Antalya'dan sonra 3. şehir. İyi bir gastronomi olmazsa turizm olmaz. Bu anlamda yöresel yemekler,el ürünleri bunlar çok önemli olduğunu düşünüyorum ve önemsiyorum da. Siz yeter ki üreteceğim deyin ben her zaman tüm kadınlarımızın yanındayım. Siz üretmek isteyin ben maddi manevi olarak her zaman yanınızdayım" dedi. İyi bir yemek olmazsa turizmin de olmayacağını ifade eden Gürkan, "inşallah kadınlarımızla güzel şeyler yapacağız" ifadelerini kullandı.
Kadınlara böyle bir imkan sağladığı için Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür eden aşçılık kursu usta öğreticisi Gülcan Koç; “ bizlere böyle bir imkan sağladığınız için Özlem Takındı hanıma ve sizlere teşekkür ederiz.Burada kadanalarımıza tüm yemek çeşitlerini ve tatlı çeşitlerini 450 saatlik ders süresinde göstereceğiz. Bunun  yanında sunumu da kadınlara göstermiş olacağız. Burada ki kadınlarımız aşçı yardımcılığını öğrenmiş olacak.  Biz kadınlar olarak bir Edirne Belediyesi Kadın Mutfağı açılmasını istiyoruz. Ürettiklerimizi Edirneli vatandaşlarımıza  sunmak istiyoruz”dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"TÜRKİYE SİNAGOGLARI" FOTOĞRAF SERGİSİ EDİRNE'DE AÇILDI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI