ÖĞRENCİ VALİDEN YOL VE BİLİŞİM...

ÖĞRENCİ VALİDEN YOL VE BİLİŞİM TALİMATLARI

ÖĞRENCİ VALİDEN YOL VE BİLİŞİM TALİMATLARI

ÖĞRENCİ VALİDEN YOL VE BİLİŞİM TALİMATLARI
24 Nisan 2019 - 07:59

23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocukluk Bayramında İstiklal Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Eda Tütündü bir günlüne Vali koltuğuna oturarak köy yolların, Karaağaç yollarının yapılmasını isterken, çocukların eğitimi için okullardaki bilişim odaların yenilenmesi talimatını verdi.
 
Bir günlüğüne Valilik makamına oturan İstiklal Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Eda Tütündü şunların yapılmasını istedi “Kaynaştırma öğrencilerinin ortaokula geçiş döneminden sonra neden okula devam edemediklerinin araştırılmasını, Karaağaç ve köy yollarının öncelikle yapılmasını istiyorum,bu yollarda oldukça tümsekler olduğunu fark ettim,bunların yapılmasını isterim . Bilişim derslerimizi sağlıklı bir şekilde, işleyemiyoruz. Bilgisayarlarımızda çeşitli sıkıntılar var. Bu yüzden okulumuzda bilişim odalarına laptoplar istiyorum” dedi  İstekler not alındı.
Vali Öğrencinin isteklerine Vali Ekrem Canalp şu cevabı verdi ; "Allahtan bütün köylerimizi gezdiğimiz için hangi yolların,ne durumda olduğunu çok iyi biliyoruz.Okullarımızın bazı eksiklileri var bunları tespit etti. Mesela bazı okullarımızda teknoloji atölyeleri var,bu atölyelerden Edirne’nin en ücra köşesine kadar her yere yaysak,en az bir tane atölyeyi yeni öğretim yılımıza kadar uygulasak çok güzel olur.
Suriye’den gelip ailesi ile Edirne’ye yerleşen  İstiklal Ortaokulu öğrencisi 12 yaşındaki  Nama Tadmuri de şunları kaydetti,“23 Nisan'ı kutlamaktan dolayı çok mutluyum. Atatürk tüm dünya çocuklarına bu bayramı hediye etmiş. Bundan dolayı çok gurur duyuyorum. Başka ülkelerdeki çocuklarında bunu öğrenmesini istiyorum. Bunun için belki farklı projelerde bulunabiliriz. Başka ülkelerin valileri ve belediye başkanlarına bunu iletip, oradaki çocuklara bu bayramı bildirebiliriz. Ben de eğer Suriye'ye geri dönersem ilk önce atamızdan bahsedeceğim. Bütün herkese bunu yayacağım ve orada da çocuk bayramını kutlamak istiyorum. Bu en büyük isteğim"dedi. Yeşim Dramalı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SORUŞTURMA TAMAMLANDI
SORUŞTURMA TAMAMLANDI
ÇALILIK ALANDA YANGIN
ÇALILIK ALANDA YANGIN