TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ İLELEBET PAYİDAR...

TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ İLELEBET PAYİDAR KILACAĞIZ

TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ İLELEBET PAYİDAR KILACAĞIZ

TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ İLELEBET PAYİDAR KILACAĞIZ
24 Nisan 2019 - 07:58

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında; Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Başkanlığı, İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı, Atatürkçü Düşünce Derneği Edirne Şubesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği alternatif bir çelenk koyma töreni düzenledi.
Atatürk Anıtı önünde yapılan törende çelenklerin sunulması ile beraber başlayan programda Edirne Bandosu eşliğinde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, tüm kurum ve kuruluşlar adına konuşmayı Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan yaptı.
Başkan Gürkan konuşmasında şu ifadelere yer verdi,  “Elbette 23 Nisan’ı biz çok farklı anlamlandırıyoruz. Bizim için dini bayramlarımız ne kadar değerli, vazgeçilmez ve önemliyse; milli bayramlarımız da o kadar değerli, önemli ve vazgeçilmezdir. Hiçbirini bir diğerinden ayırmadık ve sonsuza kadar da ayırmayacağız. 23 Nisan’larda bir çocuğuz biz, 19 Mayıs’larda limana yanaşan özgürlük vapuru, 30 Ağustos’ta zafere koşan Mehmetçiğiz, 29 Ekim’de hepimiz bir Mustafa Kemal, bir Cumhuriyetiz. Bundan hiç vazgeçmedik, hiç vazgeçmeyeceğiz. Gönül isterdi ki, bugün burası çelenklerle dolsun. Gönül isterdi ki burada sadece 2 siyasi partimiz, derneklerimiz, sivil toplum örgütlerimiz değil; Edirne’nin tüm renkleri burada olsun. Gönül isterdi ki bugün burada, 99 yıl önce egemenliğin bir zümreden alınıp halkın kendisine verilmiş olan TBMM’nin bu kuruluş gününde ve Ulu Önder Atatürk’ün o kocaman yürekli dev adamın, o küçücük kalplere emanet ettiği bu Cumhuriyetin kuruluş gününde, burası tıklım tıklım dolsun. Bu bağlamda sizlere minnettarlığımı ifade ediyorum. Özgür, halkçı, devrimci, Atatürkçü ve Cumhuriyetçi Edirne Halkını sizler temsil ediyorsunuz. Edirneliler; hangi siyasi görüşten olursa olsun, hangi etnik kökenden olursa olsun hep o büyük adamın, o sarı saçlı mavi gözlü devin ilkelerinden ve devrimlerinden ayrılmadan Türkiye Cumhuriyetini ilelebet payidar kılmaya yemin etmiş insanlardır.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SORUŞTURMA TAMAMLANDI
SORUŞTURMA TAMAMLANDI
ÇALILIK ALANDA YANGIN
ÇALILIK ALANDA YANGIN