ÖĞRENCİLER EVİN ONARIMI İÇİN KOLLARI...

ÖĞRENCİLER EVİN ONARIMI İÇİN KOLLARI SIVADI

ÖĞRENCİLER EVİN ONARIMI İÇİN KOLLARI SIVADI

ÖĞRENCİLER EVİN ONARIMI İÇİN KOLLARI SIVADI
28 Nisan 2022 - 09:42

Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri  ‘Meslek Liseleri Aileler ile Buluşuyor’ projesi kapsamında ihtiyaç sahibi bir ailenin evini boyadı, elektrik tesisatını değiştirdi ve çeşitli onarımlar yaptı.
Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri okulda öğrendikleri derslerini ‘Meslek Liseleri Aileler ile Buluşuyor’ projesi kapsamında ihtiyaç sahibi ailelerin evlerinde onarım yaparak pekiştiriyor. Edirne’nin Çavuşbey Mahallesi’nde Gaspar ailesinin evinin onarımı için kollarını sıvayan öğrenciler, evin boyasını yapıp elektrik tesisatını değiştirdi.
Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Tolga Ünal, “ ‘Meslek Liseleri Aileler ile Buluşuyor’ projesi kapsamında velilerimiz ve ailelerimiz ile görüşmelere devam ediyoruz. Özellikle okulumuza yakın alandaki ihtiyaç sahiplerimizi belirliyoruz. İhtiyaç sahiplerinin ne ihtiyaçları varsa, okulumuzdaki bölümler bazında karşılamaya çalışıyoruz. Bugün elektrik bölüm şefimiz Tamer Karakuş önderliğinde, bölüm öğretmeni Hülya Hanım ve öğrenciler ile tesisat sıkıntısı olan bir eve geldik. Okulumuzun desteği ile gerekli olan tamiratları gerçekleştirdik. Şu an ev sahibimiz de bu durumdan memnum. İhtiyaç sahibi aile ve velilerimize destek sağlamaya devam edeceğiz. Öğrencilerimizin yardım etme hissini sahiplenmelerini sağlayacağız. Bu sayede çocuklarımız öğrendikleri şeyleri teoriden ziyade uygulamaya döktüler ve el becerileri kazandılar.  Öğrencilerimiz burada bir evde tamirat taparak uygulamalı olarak el becerilerini güçlendiriyorlar hem de yardımlaşmanın iyilik yapmayı öğrenmiş oluyorlar” dedi.
Elektrik Bölüm şefi Tamer Karakuş 65 yıllık eski evde neler yaptıklarını şöyle anlattı; “Bende bu bölümden mezunum öğrencilerim gibi bu duyguları zamanında yaşadım. Gülümser Teyze’nin evine boya badana aşamasındayken girdik. Bizler ona yardımcı olmak istedik. Hep birlikte Gülümser Teyze’nin evinin tüm anahtar, priz ve duylarını değiştirdik, çalışır vaziyete getirdik. Eski elektrik bağlantılarını kontrol edip yeniledik. Gülümser Teyze’de biz de çok mutlu olduk. Elektrik tesisi çok eskiydi yangın çıkma olanağı vardı”
Elektrik Bölümü öğretmeni Hülya Yıldırım ise, “Öğrencilerimiz ile Gülümser Teyze’nin evinde gerekli tadilatı yaptık. Buradaki amaç ‘Meslek Liseleri Aileler ile Buluşuyor’ projesini tanıtmak. Öğrencilerimize nasıl işler yapacaklarını göstermek. Civardaki komşularımıza yardımcı olmak”.
Öğrenci Can Antik yaptıkları işleri şu şekilde anlattı; “Arkadaşlarımla birlikte Gülümser Teyze’nin evine geldik. Lambaları, duyları, anahtar ve kabloları değiştirdik. Bunların hepsini burada yaparken öğrendik. Arkadaşlarım ve hocalarımla yardım yaptık Gülümser Teyze’mizi sevindirdik”.
HABER: YEŞİM DRAMALI
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BU ORKESTRA ÖĞRENCİLERDEN OLUŞUYOR
BU ORKESTRA ÖĞRENCİLERDEN OLUŞUYOR
EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ
EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ