GEZİ DAVASINDA ÇIKAN KARARA TEPKİ...

GEZİ DAVASINDA ÇIKAN KARARA TEPKİ GÖSTERDİLER!

GEZİ DAVASINDA ÇIKAN KARARA TEPKİ GÖSTERDİLER!

GEZİ DAVASINDA ÇIKAN KARARA TEPKİ GÖSTERDİLER!
28 Nisan 2022 - 09:41
Reklam

Gezi davası kararları ile ilgili Atatürkçü Düşünce Derneği Edirne Şubesi adına basın açıklamasını yapan şube başkanı Celil Özcan, “Beraat edilmiş davalar ağırlaştırılmış müebbetle sonuçlanırsa, ne acı ki yine kanadı vicdanlar” dedi.
 
Gezi davasında çıkan kararlara tepki gösteren Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Celil Özcan, “Yüz yıl önce, Divanı Harbi Örfi adı verilmiş Saray’ın düzmece mahkemesi Nemrut Mustafa Divanı’nın; masum olduğu gün gibi ortada olan Boğazlıyan Kaymakamı Mehmet Kemal Bey’i emperyalist işgalcilere kurban ettiğini ve zerre utanmadan Atatürk ve Kuvayı Milliye kahramanlarını idama mahkum ettiğini yaşadı bu millet.
 
Milletimizin gördüğü en özgürlükçü ve demokratik anayasa olan 1961 Anayasası’nı boğazlayan 12 Mart, 12 Eylül darbecilerinin düzmece mahkemelerinin; fidanlarımızı darağaçlarında katlettiğini, on binlerce vatanseverin yaşamlarını kararttığını, ulus olma bilincimize, ulusal birliğimize acımasız darbeler vurduğunu da yaşadık yıllar sonra…
 
On yılların ardından, bu kez de FETÖ yargısının; Ordumuza, devletimize kumpas kurduğunu, şerefli komutanlarımızı, ülkemizin yüz akı aydınlarımızı, namuslu bürokrat, akademisyen, yazar ve düşünürlerimizi zindanlara doldurduğunu yaşadık milletçe…
 
Hukukun üstünlüğünü, yargının bağımsızlığını, adaletin mülkün (devletin) temeli olduğunu, anayasalarımıza, yasalarımıza, meclisimizin ve mahkemelerimizin duvarlarına yazıyor, ama tam olarak hayata geçiremiyor, evrensel hukuka ve Kuvvetler Ayrılığı ilkesine tam bağlı bir Hukuk Devleti güvencesine kavuşamıyoruz bir türlü.
 
Beraat edilmiş davalar ağırlaştırılmış müebbetle sonuçlanırsa, ömrünü hukuksuz kent rantları ile mücadeleye adamış, acımasız düzenin sayısız masum kurbanlarının savunmalarını üstlenmiş, şehir plancılığı biliminden başka uğraş bilmemiş pırıl pırıl insanlar tek bir somut delil olmadan 18 yıl toplumdan ve bebelerinden koparılırsa elbet kanar vicdanlar… “umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu kaybetmedim.” diyor Mustafa Kemal Atatürk! Mustafa Kemal’in Askerleriyiz biz! Yılmayacağız, susmayacağız, asla umutsuz olmayacağız, milletimize güveneceğiz, hukuka ve demokrasiye sımsıkı sarılacağız ve hep birlikte kavuşacağız aydınlık yarınlara. Bir gün mutlaka” dedi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MELİH HOCA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
MELİH HOCA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
KILIÇDAROĞLU: AYÇİÇEĞİ TABAN FİYATI TON BAŞINA 16 BİN LİRA OLMALI
KILIÇDAROĞLU: AYÇİÇEĞİ TABAN FİYATI TON BAŞINA 16 BİN LİRA...