ÖLÜMSÜZ SEVGİ

ÖLÜMSÜZ SEVGİ

ÖLÜMSÜZ SEVGİ

ÖLÜMSÜZ SEVGİ
31 Ağustos 2018 - 06:01

Kurtuluş Savaşı’nı kazandığımız gün olan 30 Ağustos’un 96’ncı yıldönümünü dün kutladık. Edirne’deki kutlamalar zafer gururunun ve onun başkumandanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sevgisinin ölümsüz olduğunu kanıtlıyordu.

Edirne Valisi Günay Özdemir, 54'üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Albay Yüksel Erdin ile Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Edirne Valiliğine geçildi. Vali Özdemir, beraberindeki protokol üyeleriyle burada tebrikleri kabul etti.

Daha sonra Talatpaşa Caddesinde, Edirne Valisi Günay Özdemir, 54'üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Albay Yüksel Erdin ile Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, tören aracından halkın bayramını kutladı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajının okunmasının ardından Öğretmen Üsteğmen Ayşe Cömert, günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirdi.

Edirne Valisi Günay Özdemir, Edirne halkının her zaman olduğu gibi yine ciddi bir katılım ve heyecanla Atatürk’e, bayrağa ve bayrama sahip çıktığını belirterek Edirne halkına teşekkür etti.

Tören, askeri birlikler, gaziler, Edirne Valiliği Mehteran Takımı, öğrenciler, bisiklet kulüplerinin geçit ile son buldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
UZUNKÖPRÜ’DE YANGIN
UZUNKÖPRÜ’DE YANGIN
SAHTE EDİRNE VALİSİ YAKALANDI
SAHTE EDİRNE VALİSİ YAKALANDI