“ÖNCE İNSAN DİYEREK ÇALIŞIYORUZ”

“ÖNCE İNSAN DİYEREK ÇALIŞIYORUZ”

“ÖNCE İNSAN DİYEREK ÇALIŞIYORUZ”

“ÖNCE İNSAN DİYEREK ÇALIŞIYORUZ”
17 Mart 2018 - 05:44

Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Ormankıran, çalışmaların hızla devam ettiği Süloğlu Halkının hayat şartlarını iyileştirebilmek için “Önce insan diyerek çalışıyoruz” dedi.

 

Süloğlu ilçesinde yapılan çalışmaları değerlendiren Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, Çok Amaçlı Kültür Sarayı inşaatının sürdüğünü ifade etti. Bu yaz düğün sezonuna sarayın yetişeceğini anlatan Ormankıran, “Geçen yıl Edirne Belediyesiyle birlikte başlattığımız Çok Amaçlı Kültür Sarayı’nda neredeyse sona geldik. Şu anda inşaatımızın yüzde 90’ı bitmiş bulunmaktadır. İnşaatımızı teslim aldıktan sonra ve içerisindeki dekorasyonu tamamladıktan sonra halkımızın hizmetine sunmaya hazırlanıyoruz. Bundan sonra hiçbir düğün sahibi, okul toplantıları, sivil toplum kuruluşları gibi herkes toplantımı nerde yapacağım,  düğünümü nerde yapacağım?’ gibi sorunlar yaşamayacak. Bu konuda da bize desteklerini esirgemeyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a çok teşekkür ederim. 50 yıldan bu yana her belediye başkanının yapması gereken görevlerinden biri olan bu gibi işlerin tamamlanması bize sevinç veriyor. Aynı zamanda Süloğlu’muzda bulunan asbestli boruların yüzde 70’ini tamamladık. Geriye kalan yüzde 30’luk kısmı da 2-3 ay içerisinde tamamladıktan sonra 2018 Mayıs ayında Süloğlu’muz asbestli borulardan kurtulmuş olacak” dedi.

 

DOĞALGAZDA 2’NCİ ETAP BAŞLIYOR

Doğalgaz çalışmalarında ikinci etabın başlayacağını anlatan Ormmankıran, “Şu anda mevcut olan 200 tonluk su depomuzu bin tonluk kapasiteye çıkardık. Bu sayede Süloğlu’nun 50 yıllık su sorununu da çözmüş olacağız. Süloğlu’nun doğalgaz çalışmalarındaysa ana arterlerde gaz temini yapıldı. Bu süreçten sonra plan ve projelerini tamamlayanlar gerekli işlemleri de hallettiklerinde evlerinde doğalgaz kullanabilecekler. Doğalgazın 2. Etabı da Mart ayının sonunda başlayacak. Çok yer kalmadı ve o yerlere de gaz temini sağlanacak” ifadelerine yer verdi.

ÖNCE İNSAN

“Önce insan diyerek çalışmalarını” yürüttüklerini kaydeden Ormankıran şöyle devam etti: “ Kültürel, sosyo-ekonomik durumlarını da göz önünde bulundurarak 24-25 Mart 2018 tarihlerinde Konya’ya bir gezi düzenleyeceğiz. Gezi Konya’da fuarını vatandaşlarımıza gezdireceğiz. Konya gezimizin ardından Ankara’da Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Anıtkabir’de ziyaret edip ardından TBMM ziyaret edeceğiz. Ardından da Ankara’da tarihi yerlerimizi gezeceğiz. Daha sonrasında hava şartları da elverişli olduğu takdirde 23 Nisan 2018 tarihinde Süloğlu piknik alanında ‘uçurtma şenliği’ düzenleyeceğiz. Çocuklarımızın sevdiği aktivitelerle birlikte dolu dolu kutlayacağız. Bu etkinliklerimizi düzenlerken halkımızın ne istediği bizim için çok önemli. Halkımızdan gelen talepleri değerlendirerek onların istekleri doğrultusunda da hareket etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Önümüzdeki dönemde benim istememden daha çok halkımızın ve Genel Merkezimizin ataması veya ilçemle ön seçimle çıkmak önemlidir. Ancak ‘yine aday olacak mısınız?’ diye sorarsanız aday olacağım. Halkımızın değerlendirmesinde yaptığımız işlerden halkımız memnunsa bize bir 5 yıl daha görev süremizi uzatacaklar. Biz de elimizden geldiği kadar halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bizim bir sloganımız vardı; ‘kendim, eşim ve çocuklarım için ne istiyorsam. Süloğlu Halkımız için de aynı şeyleri istiyorum’ demiştik. Bugün de olduğu gibi yarın da ailem için ne istiyorsam Süloğlu için de onu istiyorum. Daha farklı ve güzel şeyler için çalışmaya da devam edeceğiz.”   

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KİSPETÇİLER HASRETLE KIRKPINAR’I BEKLİYOR
KİSPETÇİLER HASRETLE KIRKPINAR’I BEKLİYOR
65 YAŞ ÜZERİNE EGZERSİZ ETKİNLİĞİ
65 YAŞ ÜZERİNE EGZERSİZ ETKİNLİĞİ