RAMPADA YAVAŞ, DÜZLÜKTE SAVAŞ

RAMPADA YAVAŞ, DÜZLÜKTE SAVAŞ

RAMPADA YAVAŞ, DÜZLÜKTE SAVAŞ

RAMPADA YAVAŞ, DÜZLÜKTE SAVAŞ
03 Mayıs 2019 - 08:33

Osmanlı İmparatorluğu’nun en büyük mimarı olan ve yaşamı boyunca başta camiler, külliyeler, köprüler, kervansaraylar gibi 375 adet devasa esere sahip olan Mimar Sinan’ın 99 eserini Edirne’de bir araya getirecek olan projeye AK Parti ve MHP Belediye Meclis Üyeleri ret oyu verdi.
Edirne Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısında görüşülen 19 maddeden biri olan Mimar Sinan Miniapark ve Kavgaz Mevkii’nde kurulacak Trakya’nın en büyük Kent Parkı için Cumhur ittifakı üyeleri ret oyu verdi. Seçim sürecince “ortak sevdamız da davamızda Edirne’dir” diyenlerin, seçimin ardından mecliste gündem maddelerinin birçoğuna ret vermesi, CHP’li Belediyenin çalıştırılmaması için atılan ilk somut adım olarak değerlendirildi.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın başkanlığında yapılan Edirne Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısında 9'u gündem dışı toplam 19 madde görüşüldü.  İçme Suyu, Yağmur Suyu ve Kanalizasyon Yapım İşi'ni kapsayan çalışmalar için İller Bankası'ndan tekrar kredi talebinde bulunmak için meclisten yetki isteyen Başkan Gürkan’a meclis oy birliğiyle yetki verdi.
Turizm kenti Edirne’de turizm için bazı kararlar alınması gerektiğini söyleyen Başkan Gürkan, ilk olarak turizm zabıtası kurulması için meclise verilen maddeyi oylamaya sundu ve madde oy birliğiyle kabul edildi. Esnaflarla ortak çalışmalar yapılabilmesi için Esnaf Büro ve Tohum Takas Bürosu kurulması yönünde belediye meclisinden yetki alındı.
Ardından Edirne’nin gündeminde olan Terminal Alanı’nın yeniden kiralanma konusu görüşüldü. 10 yıl süreyle yeniden kiraya verilecek Otogar'ın ihale şartlarıyla ilgili uzun görüşmeler yapıldı. Şartlarla ilgili Cumhur ittifakı üyeleri tekliflerde bulundu. Yeni otogar için ihalenin ayrı ayrı yapılmasına karar verildi.
Daha sonra Hıdırlık Tabyası yakınına kurulacak Mimar Sinan Miniapark ve Kavgaz Mevkii'nde kurulacak Trakya'nın en büyük Kent Parkı için maddeler görüşüldü. Hıdırlık Tabyası yakınına kurulacak Mimar Sinan Miniapark ve Kavgaz Mevkii'nde kurulacak Trakya'nın en büyük Kent Parkı için Cumhur İttifakı ret oyu verdi. Seçim sürecinde halkın nabzına göre hareket eden tabiri caizse rampayı yavaş çıkan Cumhur ittifakı Belediye Meclis üyeleri, seçimlerin ardından gerçekleştirilen Belediye Meclisinde adeta Millet ittifakının kararlarına savaş açtı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TED ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
TED ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
ÇİFTÇİ KURAKLIK MAĞDURU
ÇİFTÇİ KURAKLIK MAĞDURU