RENKTEN ÖNCE BAŞARILI OLMAMIZ LAZIM

RENKTEN ÖNCE BAŞARILI OLMAMIZ LAZIM

RENKTEN ÖNCE BAŞARILI OLMAMIZ LAZIM

RENKTEN ÖNCE BAŞARILI OLMAMIZ LAZIM
01 Ağustos 2019 - 04:19

MERT SOYLU
Edirnespor’daki renk polemiği hakkında açıklamalarda bulunan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Ben sevgili taraftarlarımızın da takımın başarısına odaklanmak, takımı başarıya motive etmek bence her şeyden daha önemlisi. Hem başarı, hem istediğiniz renk ballı ekmek kadayıfı, inşallah öyle olur bu sezon” dedi.

Bölgesel Amatör Lig’in en iyi kadrosunu kurmasıyla beraber gündeme düşen Edirnespor’da bir gündem ise, renk tartışmasıydı. Sarı – kırmızı olarak yıllarca başarılı günler yaşayan Edirnespor’un lacivert – beyaz olduğunu iddia edenler vardı.
Göreve geldiği günden bu yana Edirnespor’un ayakta kalması için mücadele eden ve büyük borç yükünden kurtaran Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, takımın idmanına geldiğinde son noktayı koydu.
HALKIN SARI KIRMIZI RENKLERİ KABUL ETMİŞ OLMASI LAZIM
Halkın sarı kırmızı renkleri kabul etmiş olması önemli, anlamlı da. En başından beri şunu söylüyorum; tabi ki renk önemli ama renkten daha önemlisi başarı diyen Gürkan,”Yani düşünün, gönlünüzde bir renk var ama takım bir türlü başarılı olamıyor, elbette renk anlamı ve önemli ama başarı da aynı şekilde anlamlı ve önemli. Biz 5 yıl önce kulüp yönetimiyle beraber kırmızı beyaza geçerken de dedik ki burada tek bir amaç vardı, herkesi ortak bir renkte buluşturmak. Kırmızı beyaz bizim milli rengimiz, bayrağımızın, milli takımın rengidir, o nedenle böyle bir tercih yaptık. Yani herkes Edirnespor ortak paydasında altında buluşturulsun” dedi.
ÖNEMLİ OLAN ORTAK PAYDADA BULUŞTURABİLMEK
Sarı kırmızı yaptığınızda o bişey söylüyor, bu bişey söylüyor. Önemli olan insanların hepsini olmasa bile çok büyük bir çoğunluğunu ortak paydada buluşturabilmektir diye ifade eden Gürkan,”Yoksa rengin sarı – kırmızı olması kimileri için çok önemli, mavi – beyaz olması kimileri için çok önemli, sarı – lacivert olması kimileri çok önemli ama sonuç başarıdır, eğer başarı yoksa istediğiniz rengi yapın. Buna odaklanmak lazım, ben sevgili taraftarlarımızın da buna odaklanmasını isterim. Takımın başarısına odaklanmak, takımı başarıya motive etmek bence herşeyden daha önemlisi. Hem başarı, hem istediğiniz renk ballı ekmek kadayıfı, inşallah öyle olur bu sezon” diye konuştu
HERKESİN SÖYLEDİĞİNE GİTME HAKKI VAR
Burası özgür bir ülke, biz 82 milyon özgür olsun diye uğraşan insanlar olduğumuzu belirten Gürkan,” Dolayısıyla herkesin istediğini söyleme ve istediğinin peşinden gitme hakkı var. O arkadaşlarımızın da tercihi bu yöndedir, saygı duyarız. Bizim böyle bir talebimizde yoktu, beklenti de yoktu, arkadaşlar karar vermişse kendi takdirleridir. Tabi ki insan yaptığının olumlu ya da olumsuz sonuçlarına katlanır. Şunu unutmamak gerekiyor, renkten öte bir Edirnespor, ortak payda o”dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TÜRKİYE PALETLİ YÜZME BİREYSEL AÇIK YAŞ KIŞ ŞAMPİYONASI SONA ERDİ
TÜRKİYE PALETLİ YÜZME BİREYSEL AÇIK YAŞ KIŞ ŞAMPİYONASI...
İNŞAAT MALZEMELERİ DEPOSUNDA YANGIN
İNŞAAT MALZEMELERİ DEPOSUNDA YANGIN