ŞAMPİYONDAN ARPACI’YA ZİYARET

ŞAMPİYONDAN ARPACI'YA ZİYARET

ŞAMPİYONDAN ARPACI'YA ZİYARET

ŞAMPİYONDAN ARPACI'YA ZİYARET
19 Haziran 2019 - 05:32
Reklam

7’li Ragbi Türkiye Şampiyonu Trakya Rugby Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Eray ve yönetimi Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı’ya ziyaret etti.
2019 Yılı 7’li Ragbi Türkiye Şampiyonu Trakya Rugby, Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı’ya makamında bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette, ragbi sporu ve takım hakkında bilgiler verilirken, kazanılan kupanın hikâyesi de anlatıldı. Trakya Edirne Spor Kulübü(Trakya Ragbi) Başkanı Zafer Eray, Başkan Yardımcısı ve antrenör Serhat Doğan, takım kaptanı ve milli sporcu Aykut Kanaçlar, takım oyuncularından Oğuzhan Tirendez ziyarette hazır bulundular.
Kulüp Başkanı Zafer Eray, ziyaret sonrası gerçekleştirdiği açıklamada şu ifadelere yer verdi, “2019 Yılında kazandığımız şampiyonluk kupamızla birlikte Edirne İl Milli Eğitim Müdürümüz Önder Arpacı’ya makamında bir ziyaret gerçekleştirdik. Ragbinin ülkemizdeki durumu ve takımımız hakkında bir sohbet gerçekleştirdik. Sayın Müdürümüzden bir konuda bizlere yardımcı olmasını rica ettik. 7’li Ragbi, olimpiyatlarda oynanan bir branşa dönüştüğünden beri çok daha fazla yatırım alıyor.  Ülkemizde de alt yaş gruplarında bu sporun oynanma zorunluluğu doğmuştur. Okul Sporları Federasyonu bünyesine alınmasıyla birlikte 2019 yılı içerisinde ortaokul ve lise düzeylerinde ulusal ragbi müsabakaları düzenlendi. Edirne’nin de bu yarış içerisinde geride kalmaması için liselerimizden başlayarak ragbi takımları kurulması konusunda bizlere yardımcı olması için Sayın Müdürümüze ricada bulunduk ve dilekçemizi kendilerine takdim ettik. Geçtiğimiz hafta sonu Zagrep şehrinde U18 Avrupa Tropy maçları düzenlendi ve ülkemizde bu turnuvada temsil edildi. Hayalimiz, Edirneli birçok gencin de milli formayla bu tür turnuvalara katılabilmesi yönünde. Umuyorum ki, yeni eğitim yılında oluşturacağımız takımlarla Edirne’ye yeni başarılar gelecek ve birçok Edirneli genç milli formayla ülkesini ve şehrini temsil edebilecek. Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı’ya olumlu yaklaşımı ve güler yüzlü sohbeti için teşekkür ediyoruz.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...