SEÇİM, ADALET, TRT!

SEÇİM, ADALET, TRT!

SEÇİM, ADALET, TRT!

SEÇİM, ADALET, TRT!
20 Haziran 2019 - 05:01

 23 Haziran İstanbul Belediye Başkanlığı seçimleri ile ilgili bir açıklama yapan Saadet Partisi İl Başkanı Ali Demirkıran, “Eylem ile söylem farklı olursa ne adalet ne de demokrasi olur” şeklinde konuştu.
Ülkemizde siyasetin de adaletin de rayından çıkarıldığının altını çizen Ali Demirkıran, “23 Haziran İstanbul Belediye Başkanlığı seçimlerine sadece birkaç gün kaldı. Ekonomik, Siyasi ve Medya gücünü sonuna kadar kullananlar istedikleri gibi at koşturuyor. Sonra da çıkıp ahkâm kesiyorlar” dedi.
TRT’nin tarafsızlığı(!)
TRT konusunu eleştiren Ali Demirkıran,  “TRT’de, yayına başladığı ilk dönemlerde ilkeli, tutarlı, milli ve manevi değerlere saygılı ve sadece insani hedefleri gözeten bir yayın anlayışı hâkimdi. Bugün tarafsızlık ve tutarlılıktan söz etmek mümkün mü? .
 
Özel televizyonların durumu tabii ki farklı. Zira özel televizyonun sahibi olan veya grupta sermayesi bulunan kişiler, şu veya bu partinin görüşüne ve fikirlerine karşı kendilerini daha yakın hissedebilirler. Olmaması gerekse de  özel televizyonlar bir siyasi partinin fikirlerini ve görüşlerini ekranlarına daha fazla yansıtabilirler. TRT ise bambaşka bir kurumdur… Bu ülkede yaşayan her bireyin vergileriyle hatta elektrik faturalarından zorunlu olarak kesilen payla ayakta durmaktadır.. Binlerce çalışanıyla ve dışarıdan bu televizyon kanallarına prodüksiyon üreten yüzlerce firmasıyla ve yan kollarından katılımlarıyla TRT, aslında medya dünyasının en büyük devi durumundadır.
Bu devasa medya grubunun finansörü biziz, bu memlekette yaşayan her vatan evladı… Bizim sırtımızdan beslenen, bizim kaynaklarımızla yayıncılık işlevini gerçekleştiren TRT’nin, sadece iktidarın borazanlığını yapar bir görünüm arz etmesi adaletle bağdaşır mı?   TRT’nin iktidar partisine ayırdığı payın yanında muhalefet partilerine ayırdığı pay arasında dağlar kadar fark var. O bir tarafa, Meclis dışında bulunan partilerin ise esamisi bile okunmuyor! Peki, bu partiler bu vatana ait değil mi?  Bu ülkede vergi vermiyorlar mı? Bu ülkede siyaset yapmak sadece belli partilerin tekelinde mi…” sorularını yönelterek, “Adalet bunun neresinde” diye sordu.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TED ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
TED ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
ÇİFTÇİ KURAKLIK MAĞDURU
ÇİFTÇİ KURAKLIK MAĞDURU