SENFONİ, ARNAVUTLUK İÇİN ÇALDI

SENFONİ, ARNAVUTLUK İÇİN ÇALDI

SENFONİ, ARNAVUTLUK İÇİN ÇALDI

SENFONİ, ARNAVUTLUK İÇİN ÇALDI
18 Ocak 2020 - 00:30

Trakya Üniversitesinde, geliri Arnavutluk'taki depremzedelere bağışlanmak amacıyla senfoni konseri düzenlendi.
"Arnavutluk için el ele" sloganıyla Trakya Üniversitesi Balkan Senfoni Orkestrası tarafından düzenlenen yardım konseri, şef Prof. Dr. Ahmet Hamdi Zafer yönetiminde üniversitenin Devlet Konservatuvarı'nda verildi. Sanatseverlerin ilgi gösterdiği ve tüm biletlerin satıldığı konserden elde edilen gelir, Arnavutluk'ta geçen yıl kasım ayında meydana gelen depremden etkilenenlere bağışlanacak. Konserde, Türk ve Batı müziğinden eserler icra edilirken, Arnavut Gaydası eseri de orkestra tarafından seslendirildi. Müziğin ritmine ayak uyduran izleyiciler de zaman zaman çalınan parçalara alkışlarıyla eşlik etti.
Konsere, Edirne Vali Yardımcısı Ali Uysal, Arnavutluk İstanbul Başkonsolosu Blerta Kadzadej, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi Volkan Türk Vural, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, İl Sağlık Müdürü Ali Cengiz Kalkan, akademisyen ve sanatseverler katıldı.
Rektör Yardımcısı ve şef Prof. Dr. Ahmet Hamdi Zafer de anlamlı bir proje için sahneye çıktıklarını belirterek, "Böyle bir yardım konserinde sahne almak bizim için büyük bir şeref. Destek verenlere teşekkür ediyorum." dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALAN DA SATAN DA MEMNUN
ALAN DA SATAN DA MEMNUN
TRAKYA ÜNİVERSİTESİNE YOĞUN İLGİ
TRAKYA ÜNİVERSİTESİNE YOĞUN İLGİ