SERBEST BIRAKILDI

SERBEST BIRAKILDI

SERBEST BIRAKILDI

SERBEST BIRAKILDI
24 Temmuz 2019 - 04:34
Reklam

ŞENER URFA
Geçtiğimiz yıl Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde emniyet müdürü olarak görev yapan Mustafa Tekin çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.
Edirne’nin Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürlüğü görevinden alınarak, İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinden görevlendirilen ve daha sonra göçmen kaçakçılığı ve rüşvet almak suçları iddiasıyla tutuklanan Mustafa Tekin’in yargılanmasına dün devam edildi.
Edirne 1. Ağır Ceza Mahkemesinde hakkında, “Göçmen Kaçakçılığı Yapma, Rüşvet Almak ve Vermek” suçlarından dava açılan aralarında Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Tekin’in bulunduğu Uzunköprülü bazı esnafların yargılanmasına başlandı. Edirne 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu Mustafa Tekin ile birlikte diğer tutuklu ve tutuksuz sanıklar katıldı.
Tekin’e savunma yapıp yapmayacağı soruldu. Tekin, savunma yapacağını söyleyerek iddialar hakkında açıklamalarda bulundu. Tarafına iftira atıldığını söyleyen Tekin, hiç kimseden rüşvet almadığını ve gerçekleştirdiği operasyonlar yüzünden iftiralara maruz kaldığını ifade etti.
Bir önceki duruşmada mahkeme heyeti tarafından yapılan incelemelerde Tekin, hakkında soruşturma başlatılması için gerekli olan idari izin şartlarının alınmadığı kanaati getirildi ve Tekin’in dosyası diğer tutuklu ve tutuksuz sanıklardan ayrılmıştı.
Dün görülen duruşma da mahkeme heyeti Tekin’in adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmasına karar verdi.
Sanık Mustafa Tekin’in avukatı Cem Karaca, dosya hakkında açıklamalarda bulundu. Müvekkilim Uzunköprü ilçe Emniyet müdürü olarak ilçeye atanmış olduktan sonra, yapmış olduğu başarılı çalışmalar neticesinde halkın büyük sevgisini ve takdirini kazanmıştır diyen Av. Karaca, Tekin’in düzenlediği operasyonlardan bazılarının rahatsız olduğunu söyledi.
Ardından müvekkilim hakkında, hukuka aykırı olarak deliller toplanmaya başlanmıştır diyen Av. Karaca,  “Her ne kadar bu dinlemelerde suç isnat edecek bir husus olmamasına rağmen müvekkilim tutuklu bulunuyordu 1,5 yıl sonra tahliye edildi” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKSAL'DAN HIZLI TREN TEŞEKKÜRÜ
AKSAL'DAN HIZLI TREN TEŞEKKÜRÜ
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZ VE GAZİLERİMİZ İÇİN EDİRNE'DE HATİM OKUNACAK
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZ VE GAZİLERİMİZ İÇİN EDİRNE'DE...