SEVGİ VE HOŞGÖRÜ KAZANDI

SEVGİ VE HOŞGÖRÜ KAZANDI

SEVGİ VE HOŞGÖRÜ KAZANDI

SEVGİ VE HOŞGÖRÜ KAZANDI
25 Haziran 2019 - 05:46

YEŞİM DRAMALI
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı'yla partisinin il başkanlığında İstanbul seçim sonuçlarını değerlendirdi. Gürkan, “23 Haziran seçiminin dünya siyaset tarihinde ayrı bir yer olacağını ve sosyolojik çalışmalar yapılacağına inanıyorum.”açıklamasında bulundu. Pekcanlı’da  “sevgi ve hoşgörü kazandı. Sevgi ve hoşgörünün karşısında olanlar kaybetti” dedi.
CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, “Türkiye’de bugün her şey çok güzel oldu. Yüksek Seçim Kurulunun 17 Nisan’da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verdiği mazbatayı, 6 Mayıs’ta tekrar geri alması ile beraber, Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Partisi örgütlerinde sıkı bir çalışma başladı. Ciddi çalışmanın karşılığının da karşılığını halkımız verdikleri oylarla, akşam da bunun coşkusunu bizlere yaşattı.  YSK’nın açıkladığı 806 bin farkla Millet İttifakının adayına bu hakkı tekrar verdi. Tabi 13 bin oy farkı kabul edemeyenler, bu kadar farkla ilgili ne açıklama yapacaklar o onların sorunu. İstanbul’da sevgi ve hoşgörü kazandı. Sevgi ve hoşgörünün karşısında olanlar kaybetti. Kaybedenler bir kişi değil zaten bunu herkes biliyor. Ekrem İmamoğlu’nun siyasi arenaya getirdiği bir bakış açısı, 7’den 70’e herkesin gönlünü alarak ve ilk seçimde aldığı oyların üzerine kat ve kat koyarak bu seçimden zaferle çıkması Türkiye’de coşku ile karşılandı. Bu siyaset ötesi bir şey bu. Cumhuriyet Halk Partisinin belediye başkanı mensubu ama CHP veya İYİ Parti ile alakası olmayan insanlar, sadece yapılan haksızlığa dur demek için bu desteği verdi. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak farkındayız, bu yüzden de çok mutluyuz. Edirne örgütü olarak çok keyifli bir seçim çalışması yaptık ve bütün desteğimizi verdik.  Edirne genelinden 31 tane otobüs yolladık. Bu kadar emeğin karşısın da bu kadar güzel sonucu Edirne’den sonra İstanbul’da almak ayrı bir keyif. Ben bütün örgütüme çok teşekkür ediyorum.”dedi.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “İstanbul’un seçimlerinin yenilenmesi olan 23 Haziran seçimi son buldu. Millet İttifakının adayı Ekrem İmamoğlu yaklaşık %9,5 bir farkla yani 806 bin farkla seçimleri kazandı. İstanbul demek bir taraftan Türkiye demek. Bu seçimde bütün siyasilerin sadece kaybedenler, kazananlar bağlamında değil, kaybetmişse de kazanmışsa da bütün siyasilerin kendilerine dersler çıkarması gerektiğine inanıyorum.  23 bin farktan, 806 bin gibi farka nasıl gelinebileceğinin de dünya siyaset tarihinde ayrı bir yer olacağını ve sosyolojik çalışmalarda yapılacağına inanıyorum. Buradan İstanbul’da yaşayan Edirneli hemşerilerimize çok teşekkür ediyorum. İstanbul’un seçim haritasına baktığınızda birçok kısmı kırmızılaştı. İlginç sonuçlar var. Fatih ilçesi AK Parti kalesi olarak bilinir ama çok az farkla da olsa Ekrem İmamoğlu önde çıktı. Gaziosmanpaşa ve Bağcılarda Ak Parti önde ama CHP’nin aldığı oylar korkunç derecede. Bizimde çalıştığımız ilçeler Silivri, Çatalca ve birçok ilçede İmamoğlu yarışı önde bitirerek kazandı. ‘Her şey çok güzel olacak’ diyorduk, her şey çok güzel oldu. Artık herkes önüne bakacak, Türkiye’de 4 buçuk yıl seçimsiz bir dönem bekleniyor. Çünkü gezdiğimiz her yerde insanlar seçimlerden yorulmuş, biz siyasiler de çok yorulduk. Hepimiz ülkemiz için, şehrimiz için proje yapma üretme zamanı.”dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TED ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
TED ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
ÇİFTÇİ KURAKLIK MAĞDURU
ÇİFTÇİ KURAKLIK MAĞDURU