SIRLARLA DOLU FESTİVAL

SIRLARLA DOLU FESTİVAL

SIRLARLA DOLU FESTİVAL

SIRLARLA DOLU FESTİVAL
23 Kasım 2021 - 08:53

Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, tarafından bu yıl ilk defa düzenlenecek olan ‘Edirne Kahve ve Çikolata Festivali’ kaygıları da beraberinde getirdi.
Edirne’nin Karaağaç semtinde yetişen kabağın geniş kitlelere tanıtımı amacıyla geçen aylarda gerçekleştirilen festival yoğun ilgi görmüştü. Bu festivalin ardından şimdi de  ‘Edirne Kahve ve Çikolata Festivali’ düzenlenmesi kararı alındı.
Edirne’nin tarihini ve kültürünü hiçbir şekilde temsil etmeyen bu festivalin Edirne adı altında gerçekleştirilecek olması kaygı oluşturdu. Hiçbir tecrübe olmadan gerçekleştirilecek olan bu festivalin Edirne’nin başarılı olan ve dünyaca bilinen diğer festivallerine zarar vereceği endişesi ürkütüyor.
Edirne’ye özgü olmayan bu festivalin ne amaçla yapıldığına dair detaylı açıklamanın yapılmaması ve katılacak firmalar ile ilgili ne gibi anlaşma yapıldığının da adeta sır gibi tutuluyor olması soru işaretlerini çoğaltıyor.  
Diğer festivallerde muhteşem tanıtım yapanların bu festivali oldubittiye getirecek şekilde yapmalarına sağduyu sahibi vatandaşlar anlam veremiyor.  
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • 22edirne
    5 ay önce
    Çikolata ve kahve festivali de neyin nesi görünce şaşırdım birde EDIRNE DE ok enterasan
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BU ORKESTRA ÖĞRENCİLERDEN OLUŞUYOR
BU ORKESTRA ÖĞRENCİLERDEN OLUŞUYOR
EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ
EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ