SİYER-İ NEBİ SINAVI YAPILDI

SİYER-İ NEBİ SINAVI YAPILDI

SİYER-İ NEBİ SINAVI YAPILDI

SİYER-İ NEBİ SINAVI YAPILDI
24 Nisan 2019 - 07:39

Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD) ortaokullar düzeyinde düzenlemiş olduğu Siyer-i Nebi Yarışması büyük bir heyecan ve yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Türkiye’nin her yerinde yüz binlerce öğrencinin katıldığı Siyer-i Nebi Yarışması’nda öğrencilere, Mustafa Soykök’ün ‘En Sevgili’ isimli kitabından hazırlanan çoktan seçmeli sorular soruldu.
Edirne ve ilçelerinde de gerçekleştirilen sınavla ilgili konuşan Anadolu Gençlik Derneği Edirne Şube Başkanı Abdülhamit İriş, “Sınava katılan öğrencilerin ailelerini de düşünürsek bu sınav, milyonlarca insanımızın Hazreti Muhammed’in (s.a.v.) hayatına odaklanmasına vesile oldu. Hem il bazında hem de Türkiye genelinde dereceye girenlere çeşitli ödüller vereceğiz. Bu sınavın en büyük hediyesi ise, öğrencilerin Efendimizin örnek hayatını ve ahlâkını öğrenmeleridir.” ifadelerini kullandı. Abdülhamit İriş, Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Öner Arpacı, ilçe milli eğitim müdürleri, okul idarecileri, öğretmen ve velilere de ayrıca teşekkür etti.
AGD Edirne Şubesi Ortaokullar Komisyonu Başkanı Alim Çelebi ise yaptığı açıklamada “Bu sınavın organizasyonunda yer alan dernek üyelerimize ve gönüllülere teşekkür ediyorum. Düzenleyeceğimiz sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerle gençlerle buluşmalarımıza devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘KOMŞU KOMŞUNUN KÜLÜNE MUHTAÇTIR’
‘KOMŞU KOMŞUNUN KÜLÜNE MUHTAÇTIR’
TRAKYAKA BİR ARAYA GELDİ
TRAKYAKA BİR ARAYA GELDİ