SON 90 YILIN EN KÖTÜSÜ

SON 90 YILIN EN KÖTÜSÜ

SON 90 YILIN EN KÖTÜSÜ

SON 90 YILIN EN KÖTÜSÜ
26 Kasım 2020 - 23:25
Reklam

Edirne Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Arabacı, Edirne genelinde kuraklığın devam etmesi halinde tarım ürünlerinde ciddi sorunlar yaşanabileceği açıkladı. Öte yandan meteoroloji verilerine göre, bölgede son 90 yılın en kurak dönemi yaşanıyor.
Yağmurların yağmamasının ve barajlardaki su seviyesinin düşük olmasının üreticiyi endişelendirdiğini söyleyen Edirne Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Arabacı, bu sezon yaşanan kuraklığın geçen sezon yaşanan kuraklıktan daha da fazla olduğuna dikkat çekti.
Buğday üreticisinin bugünlerde yağış beklediğini ifade eden Arabacı, ancak meteoroloji verilerine göre bölgemizde ciddi yağış beklenmediğini anlattı.
Sezonun kurak geçmesiyle birlikte barajlarda su seviyesinin kritikleştiğine dikkat çeken Arabacı, tek umutlarının yağmur yağışı olduğunu söyledi.
“Umarız yakın zamanda yağmur yağar ve kış aylarında yağış alırız ki önümüzdeki yaz sezonunda ürünlerimizde sıkıntı yaşamayız.” Diyen Arabacı, “Eğer kış kurak geçerse diğer ürünlerde sıkıntı yaşarız. Yağmur yağmadığı takdirde bütün ürünlerde ilerleyen zamanlarda sıkıntı olur. İnşallah geçtiğimiz kış gibi kurak bir kış geçmez” açıklamasında bulundu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HAYVANLARA EZİYET EDİLMEMELİ
HAYVANLARA EZİYET EDİLMEMELİ
ESNAF ÇOK ZOR DURUMDA
ESNAF ÇOK ZOR DURUMDA