KAPANIŞ SAAT FARKINA ELEŞTİRİ

KAPANIŞ SAAT FARKINA ELEŞTİRİ

KAPANIŞ SAAT FARKINA ELEŞTİRİ

KAPANIŞ SAAT FARKINA ELEŞTİRİ
26 Kasım 2020 - 00:04
Reklam

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu İçişleri Bakanlığının son genelgesi ile alkol satma ruhsatı olan bakkal ve büfelerin açılış ve kapanış saatlerinin farklı olarak düzenlenmesini eleştirdi.
Bunun zor durumda bulunan esnaflar için ayrımcılık olduğunu vurgulayan Doç. Dr. Gaytancıoğlu şunları söyledi: “Ayrımcılık ve fırsatçılık AKP'nin genlerine işlemiş durumda. Covid-19 salgını bunun yeni bir göstergesi oldu. Covid-19 kapsamında daha önce birçok ayrımcı karar almış, içki satan yerleri fırsat bu fırsat deyip cezalandırmıştınız.
Son İçişleri Bakanlığı genelgesiyle aynı bölücü kafanın devam ettiğini görüyoruz. Alkol satmayan bakkal ve büfelerle kuruyemişçi olarak faaliyet gösteren iş yerleri ruhsatlarında yazan açılış kapanış saatlerine tabi tutulmaktadır. Alkol satışı yapılan bakkal ya da büfelerse on ile sekiz saatleri arasında faaliyet gösterebileceklerdir. Açılış saatini neden on yaptınız? Sabah açıldığında peynir, zeytin, ekmek satan bakkallar, bırakın biraz para kazansın.
Alkol satma yasağını kanuna rağmen saat sekize çektiniz. Ruhsatta alkol satabiliyorsa neden daha erken kapanıyor? Sizin yaptığınız işlerde mantık aramayı uzun süre önce bırakmıştık ama artık bu kadarda olmaz.
Yurttaşı tercihlerinden dolayı cezalandırmayı bırakın. Türkiye Cumhuriyeti tarihi, çok hükûmet gördü ama sizin kadar yurttaşı ayıranını görmedi.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HAYATI OYUNLA EVE SIĞDIRDILAR
HAYATI OYUNLA EVE SIĞDIRDILAR
TRAKYA BİRLİK: AYÇİÇEĞİ YAĞI FİYATLARINDA DÜŞÜŞ BEKLENİYOR
TRAKYA BİRLİK: AYÇİÇEĞİ YAĞI FİYATLARINDA DÜŞÜŞ...