Reklamı Geç
SON BAŞVURU 20 MART

SON BAŞVURU 20 MART

SON BAŞVURU 20 MART

SON BAŞVURU 20 MART
15 Mart 2019 - 07:03

Ankara’da 27 Nisan 2019 tarihinde yapılacak olan Tarımsal Yayım Ve Danışmanlık sınavı  başvuruları 20 Mart 2019 tarihine uzatıldı.

Edirne İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafında Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmeti sertifikası en son 13 Mart olan başvuruların 20 Mart tarihine uzatıldığı bildirildi.

Tarımsal danışmanlığı çok önemsediklerini  belirten Edirne İl Tarım ve Orman Müdürü Atilla Bayazıt “16 Tarımsal yayım ve danışmanlık Hizmeti veren tarım danışmanımız var, biz bu sayının artmasını istiyoruz çiftçinin bilgilendirilmesi açısında önem arz ediyor. Söz konusu sınavın başvuruları İl Tarım ve Orman Müdürlüklerine yapılması gerekmekte olup,  başvuru tarihi 20 Mart 2019 mesai bitimine kadar uzatıldığını da başvurmak isteyenlere bildirmek istiyoruz.

 

Tarım danışmanı,Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Düzenlenmesine Dair Yönetmenlik ve bu Yönetmenlik kapsamında uygulamaya konulan Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı Uygulama Esasları kapsamında tarımsal yayım ve danışmanlık sistemi içerisinde görev alacak tarım yayımcısı ve tarım danışmanı sertifikası almak isteyen kişiler için 27 Nisan 2019 tarihinde Gazi Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (GAZİSEM) işbirliğinde merkezi sınav yapılacaktır.

İlimizde Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmeti kapsamında;  Havsa Ziraat Odası Başkanlığında 4, İpsala Ziraat Odası Başkanlığında 3, Keşan Ziraat Odası Başkanlığında 2, Uzunköprü Ziraat Odası Başkanlığında 3 ve Serbest Tarım Danışmanı olarak 4 kişi olmak üzere toplam 16 Tarımsal yayım ve danışmanlık Hizmeti veren tarım danışmanımız vardır. Tarım danışmanları 2018 yılı ilk dönem icmalinde 980 çiftçiye hizmet vermekte olup, bakanlığımızca da hizmet vermekte olan tarım danışmanlarına destekleme ödemesi yapılmaktadır”dedi.

 

TARIM DANIŞMANININ  AMACI VE GÖREVLERİ

 Tarım danışmanı yapmış olduğu işlerle ilgili bilgi veren İl Tarım ve Orman Müdürü Atilla Bayazıt

Tarımsal işletme sahiplerinin bilgi, teknik ve yöntemler konusundaki ihtiyaçlarını zamanında ve yeterli düzeyde karşılamak.Üretimde, göreviyle ilgili konularda işletme sahiplerine veya hizmet verdiği diğer birimlerle gerekli bilgi ve beceriyi kazandırmak.Çevrenin, doğal kaynakların ve biyolojik çeşitliliğin korunması için işletme sahiplerini bilgilendirmek.İşletmelerin daha rekabetçi bir yapıya kavuşturulması ve etkin bir şekilde ürün ve hizmet pazarına yönelmelerine katkıda bulunmak.-İşletme ekonomisi yayımı, danışmanlığı yapmak gerekli tavsiyelerde bulunmak.Tarımda çalışanların mesleklerini daha iyi yapmaları için, gerekli eğitimleri yapmak” şeklinde açıkladı. Yeşim Dramalı

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HİPERTANSİYON VE OBEZİTE KONUSUNDA BİLGİLENDİRDİLER
HİPERTANSİYON VE OBEZİTE KONUSUNDA BİLGİLENDİRDİLER
FİDELERE İLGİ ARTIYOR
FİDELERE İLGİ ARTIYOR
Reklamı Geç