TAVİZSİZ DURUŞU İLE ÖRNEK DEVLET ADAMI

TAVİZSİZ DURUŞU İLE ÖRNEK DEVLET ADAMI

TAVİZSİZ DURUŞU İLE ÖRNEK DEVLET ADAMI

TAVİZSİZ DURUŞU İLE ÖRNEK DEVLET ADAMI
21 Haziran 2019 - 06:22

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, “Muhammed Mursi tavizsiz duruşu ile örnek devlet adamıydı” açıklamasında bulundu.
Muhammed Mursi’nin, 17 Haziran günü çıkarıldığı duruşmada mahkeme salonunda şahadet şerbeti içmesiyle ilgili bir açıklama yapan Saadet Partisi İl Başkanı Ali Demirkıran, “ Ortadoğu’nun en büyük İslam ülkesi Mısır’da seçimle iş başına gelen ilk ve tek Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, yargılandığı darbe mahkemesindeki duruşması sırasında Rahmet-i Rahman’a kavuştu. Cumhurbaşkanlığı makamında kaldığı 1 yıl süresince ümmetin yararına bir siyaset ortaya koyan Mursi’nin İslami hassasiyetleri Ortadoğu’da hain planları olan ABD – İsrail ittifakını rahatsız etmişti. Ortadoğu siyasetinin en önemli aktörlerinden biri olan Mısır’ın idaresini ‘Müslüman’ca duruşa sahip bir Cumhurbaşkanına bırakmak istemeyen şer ittifakı, yerli işbirlikçileri eliyle 3 Temmuz 2013’te askeri darbeyle görevden uzaklaştırdığı Mursi’yi cezaevinde esir durumuna düşürmüştü” şeklinde konuştu.
Mısır’ı karıştıran İsrail olduğunu, Mursi’yi devirmek için İsrail’in ‘Sisi’yi desteklediğinin de altını çizen Ali Demirkıran, “bütün bunlar Müslüman ülke yöneticileri tarafından bilinirken hala İslam ve İnsanlık düşmanı olan İsrail ile stratejik ortaklık, işbirliği… yapılması ne ile izah edilebilir? Şunu kimse aklından çıkarmasın; zulme rıza gösteren bir gün mutlaka zulme uğrar. Haklı davasında Mursi’ye sahip çıkmayan Müslüman ülke yöneticilerinin şimdi ‘timsah gözyaşı dökmelerinin de bir anlamı yok” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TED ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
TED ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
ÇİFTÇİ KURAKLIK MAĞDURU
ÇİFTÇİ KURAKLIK MAĞDURU